Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Szymon Bereza: Tie-break to loteria

Szymon Bereza: Tie-break to loteria

STS Olimpia Sulęcin wygrała wtorkowy mecz przeciwko MCKiS-owi Jaworzno 3:2. – Cieszymy się z tego zwycięstwa, z tych dwóch punktów. Nie patrzę w ten sposób, że mogły być trzy. Liga jest naprawdę trudna i te mecze, mimo że gramy teraz z zespołami, które są blisko w tabeli, będą nerwowe i zespół, który wykaże się lepszą odpornością psychiczną, będzie wygrywać – stwierdził po spotkaniu Łukasz Chajec, trener drużyny z Sulęcina.

Siatkarze Olimpii Sulęcin bardzo dobrze weszli w mecz kończący kolejną kolejkę spotkań w I lidze mężczyzn. Sulęcinianie wygrali dwa pierwsze sety. W kolejnych sytuacja odwróciła się. Dobre zmiany dali Rafał Pawlak i Jakub Grzegolec, skuteczne wejścia zaliczył Kamil Dębski i MCKiS doprowadził do tie-breaka. Decydującą odsłonę od serii celnych zagrywek rozpoczął Szymon Bereza. Chociaż jaworznianie odrobili straty, w końcówce ponownie tempo dyktowali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 3:2. – Pod koniec czwartego seta, gdy już przegrywaliśmy i wiedzieliśmy, że będziemy grali tie-breaka, skupiliśmy się na dobrym dokończeniu seta, żeby dobrze wejść w kolejnego i to zadziałało – przyznał rozgrywający ekipy z Sulęcina. – Tie-break to loteria, tu nie gra się już do 25 punktów, tylko 15. Ta trzecia zagrywka myślę, że dobry podrzut spowodował, że mogłem zaryzykować. Było już dwupunktowe prowadzenie, puściłem rękę i udało się – dodał Szymon Bereza.

Wygrana za dwa punkty pozwoliła sulęcinianom awansować na 11. miejsce. Do znajdującego się na 10. lokacie AGH Olimpia traci dwa oczka. Podopieczni trenera Łukasza Chajca mają jednak tylko jedno oczko przewagi nad Buskowianką Kielce i Mickiewiczem Kluczbork. Mimo tego, że zespół nie wykorzystał szansy na zdobycie kompletu punktów, szkoleniowiec Olimpii był zadowolony z postawy drużyny. – Dwa pierwsze sety graliśmy koncertowo i nie wierzyłem, że przeciwnik będzie w stanie podnieść się po nich. Chłopaki z Jaworzna pokazali charakter. Wiedzieliśmy, że to bardzo ambitny i waleczny zespół. Trzeci i czwarty set to oni grali koncertowo. Cieszymy się z tego zwycięstwa, z tych dwóch punktów. Nie patrzę w ten sposób, że mogły być trzy. Liga jest naprawdę trudna i te mecze, mimo że gramy teraz z zespołami, które są blisko w tabeli, będą nerwowe i zespół, który wykaże się lepszą odpornością psychiczną, będzie wygrywać – przyznał po spotkaniu Łukasz Chajec.

źródło: opr. własne, Radio Zachód