Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W Szwajcarii podjęto decyzje w sprawie trenerów kadr narodowych

W Szwajcarii podjęto decyzje w sprawie trenerów kadr narodowych

fot. cev.eu

W czasie, gdy pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie lub przełożenie niemal wszystkich wydarzeń sportowych, w Szwajcarii miejscowy związek podejmuje decyzje dotyczące kadr narodowych. Reprezentację kobiet tego kraju prowadzić ma Saskia van Hintum, która niedawno zastąpiła Timo Lippunera, a siatkarzy ze Szwajcarii nadal trenować będzie Mario Motta.

Szwajcarska federacja siatkarska ogłosiła, że kadrę narodową siatkarek tego kraju nadal będzie prowadziła Holenderka Saskia van Hintum. Zastąpiła ona pod koniec ubiegłego roku na tym stanowisku Timo Lippunera i odbyła już kilka spotkań z potencjalnymi kandydatkami do gry w reprezentacji w tym sezonie. 49-letnia trenerka skompletowała również sztab trenerski na najbliższe zaplanowane mecze, czyli kwalifikacje do mistrzostw Europy.Van Hintum może liczyć na pomoc Friedera Strohma, który wcześniej był statystykiem i asystentem trenera Lippunera. Strohm pracuje w reprezentacji Szwajcarii siatkarek od 2013 roku i równocześnie jest też trenerem reprezentacji U-19 tego kraju. Ma być również zatrudniony w Akademii Siatkówki z Zurrichu, jednej z dwóch narodowych szkół mistrzostwa sportowego w tym kraju.

Drugim asystentem Saskii van Hintum będzie Dirk Sparidans, były libero reprezentacji Holandii, który w 2018 roku wraz z drużyną narodową zajął ósme miejsce w mistrzostwach świata. Sparidans latem ubiegłego roku objął holenderską drużynę Volley Tilburg. Saskia van Hintum prowadziła z kolei w tym sezonie zespół niemieckiej Bundesligi, Ladies in black Aachen. W kwalifikacjach do ME Szwajcarki w grupie A zmierzyć się mają z Estonią i Białorusią.

Mniej zmian nastąpi w sztabie męskiej reprezentacji Szwajcarii. Po przedłużeniu kontraktu do końca 2021 roku selekcjonerem nadal pozostanie Mario Motta. Włoch objął kadrę narodową Szwajcarii w 2017 roku, po zdobyciu trzech tytułów mistrzowskich i wygraniu krajowego pucharu z Pallavolo Lugano. W sztabie szkoleniowym pozostanie również asystent selekcjonera, Marco Fölmli. 40-letni szkoleniowiec jest równocześnie trenerem drużyny narodowej U-20. Do sztabu szkoleniowego dołączy nowy trener przygotowania fizycznego, Davide Grigoletto, który od 2012 roku pracował z włoskim klubem z Padovy. Szwajcarzy o awans do finałów mistrzostw Europy walczyć mają ze Słowacją, Rumunią i Albanią.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved