Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sztab szkoleniowy Cuprum gotowy do działania

Sztab szkoleniowy Cuprum gotowy do działania

Cuprum Lubin niebawem rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. –  Myślę, że udało nam się skompletować bardzo fajny sztab szkoleniowy – uważa trener ekipy z Lubina, Marcel Fronckowiak.

Pierwszym trenerem Cuprum Lubin pozostaje Marcelo Fronckowiak. Dla brazylijskiego szkoleniowca będzie to drugi sezon spędzony w miedziowych barwach. Obecnie trener przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, gdzie pełni rolę drugiego trenera. W sztabie Marcelo Fronckowiaka pozostaje również Estończyk, Rainer Vassilijev, który jednocześnie jest drugim trenerem drużyny narodowej Estonii, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Przed fizjoterapeutą zespołu piąty sezon w barwach Cuprum Lubin. Mateusz Kowalik od podszewki zna naszych zawodników i kolejny roku będzie odpowiadał za dobrą formę drużyny.Trenerem przygotowania fizycznego został Guilherme Pereira Barriel. Brazylijczyk jest jednocześnie trenerem przygotowania fizycznego kadry U-19, z którą przygotowuje się do rozpoczynających się 21 sierpnia mistrzostw świata w Tunezji. Na pokładzie Cuprum Lubin powitano również nowego statystyka, Adama Tołoczko.

– Myślę, że udało nam się skompletować bardzo fajny sztab szkoleniowy. Wszyscy mają duże doświadczenie w walce o najwyższe cele i rozgrywki. Nasz nowy trener przygotowania fizycznego Guilherme pracuje jednocześnie z kadrą U-19. Ma ogromne doświadczenie, które zdobył pracując z brazylijskiej SuperLidze, czyli odpowiedniku polskiej PlusLigi. Pracowaliśmy razem przez trzy sezony, więc wierzę, że wniesie świeży powiew do naszej drużyny, bo jest świetnym specjalistą. Skończył studia w tym kierunku i wiele kursów, cały czas się kształcąc, by być jak najlepszym w swoim zawodzie – ocenił nowy nabytek Cuprum Lubin, trener Marcelo Fronckowiak. – Rainer wie bardzo dużo o naszych zawodnikach, o rozgrywkach PlusLigi, i o siatkarzach, którzy w niej występują. Ma doświadczenie na arenie międzynarodowej, które bardzo nam pomagało w ubiegłym sezonie. Jestem szczęśliwy, że zostaje w Cuprum Lubin. Jest młodym trenerem, który ma olbrzymią szansę, by być wielkim szkoleniowcem w przyszłości. Wszystko, co pokazał mi w ubiegłym sezonie, kiedy był dla mnie dużym wsparciem pokazało, że jest niezwykle ważnym elementem dla naszej drużyny – dodał.

Sztab szkoleniowy lubińskiej drużyny składał się będzie również z dwóch młodych, perspektywicznych Polaków. – Nasz fizjoterapeuta pracuje jednocześnie z reprezentacją Polski seniorów, ma olbrzymie doświadczenie międzynarodowe. Jestem pewien, że doświadczenie, które Mateusz zdobędzie podczas ME, które odbędą się we wrześniu da mu więcej pewności siebie, a wszystko czego się nauczy, pomoże naszej drużynie w kolejnym sezonie. Jestem szczęśliwy, że będzie z nami taki profesjonalista, który tego co robi nie traktuje jedynie, jak pracę, ale jest to dla niego pasja. Mateusz kocha to co robi, kocha nasz klub i miasto i daje dużo od siebie całej drużynie. Ostatnim elementem naszej układanki jest nowy statystyk. Adam jest byłym zawodnikiem, o którym słyszałem same dobre opinie. Chciał bardzo dołączyć do naszego zespołu, był niezwykle zmotywowany, by tworzyć z nami nową jakość. Wierzę, że wprowadzi do Cuprum Lubin dużo jakości i będzie doskonałym uzupełnieniem naszego sztabu – zakończył trener Fronckowiak.

Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin 2019/2020:

Marcelo Fronckowiak – I trener

Rainer Vassiljev – II trener

Guilherme Pereira Barriel – trener przygotowania fizycznego

Adam Tołoczko – statystyk

Mateusz Kowalik – fizjoterapeuta

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved