Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Szkoleniowy dwumecz Radomki Radom

Szkoleniowy dwumecz Radomki Radom

fot. radomka.com.pl

Dwumeczem z drugoligową ekipą BlueSoft Mazovia Warszawa zakończył rok zespół siatkarek E.Leclerc Radomki Radom. Pierwszoligowiec z Radomia tegoroczne występy miał zakończyć udziałem w turnieju noworocznym w Warszawie. Wobec rezygnacji dwóch drużyn Jacek Skrok postanowił rozegrać dwumecz z zespołem BlueSoft Mazovia Warszawa. Rywal w 11 meczach trwającego sezonu nie doznał jeszcze porażki i przewodzi tabeli grupy 2 II ligi. 

Konfrontacja miała typowo szkoleniowy charakter. Pierwszy mecz Radomka rozpoczęła „szóstką”: Aleksandra Przepiórka, Gabriela Borawska, Katarzyna Śmieszek, Majka Szczepańska, Julita Molenda, Gabriela Ponikowska. Z pięciu setów najbardziej wyrównany przebieg miał drugi. Zespół z Radomia nie wypracował w nim sobie większej przewagi, co w końcówce skrzętnie wykorzystały rywalki.

Tymczasem drugi pojedynek radomianki rozpoczęły w składzie: Aleksandra Przepiórka, Renata Biała, Sonia Kubacka, Oriana Miechowicz, Patrycja Gądek i Dominika Czajka. Tym razem rywalki podopiecznym Jacka Skroka „postawiły się” w dwóch odsłonach. W drugiej wygrywały nawet 16:13, ale nie potrafiły wykorzystać szansy. W trzecim secie tego błędu już nie popełniły. Pozostałe partie miały już jednostronny przebieg. Dominowała ekipa E.Leclerc Radomka.Zarówno w pierwszej, jak i drugiej potyczce na libero zagrały Aleksandra Bator i Olga Samul. Kolejny mecz – już o pierwszoligowe punkty – E.Leclerc Radomka zagra 6 stycznia. Siatkarki z Radomia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmą AZS Politechnikę Śląską Gliwice.

E.Leclerc Radomka Radom – BlueSoft Mazovia Warszawa 4:1
(25:19, 22:25, 25:13, 25:10, 15:10)

E.Leclerc Radomka Radom – BlueSoft Mazovia Warszawa 4:1
(25:14, 25:22, 21:25, 25:11, 15:10)

E.Leclerc Radomka: Przepiórka, Borawska, Śmieszek, Szczepańska, Molenda, Ponikowska, Bator (libero), Samul (libero) oraz Czajka, Miechowicz, Pelczarska, Gądek, Kubacka i Biała

 

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved