Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szesnasty sezon Łukasza Rudzewicza w Ślepsku

Szesnasty sezon Łukasza Rudzewicza w Ślepsku

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

MKS Ślepsk Malow Suwałki stopniowo odkrywa karty przed nowym sezonem. Klub wcześniej ogłosił pozostanie dwóch środkowych – Cezarego Sapińskiego i Wojciecha Sieka. W środę do tego grona dołączył Łukasz Rudzewicz. Dla tego siatkarza będzie to już szesnasty sezon w suwalskim klubie.

34-letni środkowy w minionym sezonie rozegrał 18 spotkań, w których zdobył 143 punkty (z czego 50 blokiem). W trakcie sezonu Łukasz Rudzewicz przeszedł zabieg, który uniemożliwił mu grę w większym wymiarze czasowym. – Teraz wygląda to bardzo dobrze. Zobaczymy, jak wrócimy do mocnych treningów na 100%. W tej chwili siłownia, bieganie i wszystko wygląda jak najlepiej. Na mecze finałowe byłem gotowy, jednak może brakowało grania i stąd ta absencja. Myślę, że na następny sezon będę przygotowany w 100% – wyjaśnił środkowy.Rudzewicz swoją przygodę z siatkówką zaczynał w trzecioligowym Ślepsku. – Z tym klubem awansowałem z trzeciej ligi do drugiej, z drugiej do pierwszej, zdobyłem brązowy i srebrny medal, a zatem mam jeszcze do zdobycia złoto i… awans do PlusLigi. A później… później sportowa emerytura… – mówił dwa lata temu, podpisywał kolejny kontrakt z suwalskim zespołem. – Piętnasty sezon za mną, szesnasty przede mną, na reszcie w tej najwyższej klasie rozgrywkowej. Mam nadzieję, że będzie tak samo udany, jak ten poprzedni – przyznał teraz Rudzewicz. – Z mojej perspektywy to bardzo fajny czas, wielu ludzi tutaj poznałem. Bardzo miłe miejsce, więc dlaczego nie przedłużyć o kolejne lata – dodał.

Klub stopniowo odkrywa karty przed nowym sezonem. Po zakontraktowaniu nowego trenera – Andrzeja Kowala, beniaminek PlusLigi przedstawił trzech środkowych z mistrzowskiego składu, którzy pozostaną w zespole. Oprócz Rudzewicza są to Cezary Sapiński i Wojciech Siek. – W sierpniu ruszamy z przygotowaniami do gry w tej najwyższej klasie rozgrywkowej i mam nadzieję, że tam też uda mi się pokazać, że ta forma była w tym roku i na plusligowym poziomie też to będzie dobrze wyglądało – powiedział Rudzewicz. – Mam nadzieję, że ten sezon będzie pierwszym, ale nie ostatnim w PlusLidze – zakończył.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved