Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Z szerokiej kadry Azzurrich pozostało 17 zawodników

Z szerokiej kadry Azzurrich pozostało 17 zawodników

fot. Aleksandra Twardowska

Przygotowująca się we włoski Cavalese reprezentacja Włoch po raz kolejny się nieco zmniejszyła. Sparingi z Holendrami i ostatni tydzień pracy pozwoliły trenerowi Azzurrich wyłonić 17-osobowy skład.

Po kolejnym tygodniu wspólnej pracy, w którym siatkarze z Półwyspu Apenińskiego rozegrali spotkania kontrolne z reprezentacją Holandii, Azzurri otrzymali nieco wolnego i od środy 8 sierpnia wznowili treningi. Kilka z treningów trener Gianlorenzo Blengini otworzył dla kibiców. W przygotowaniach do docelowej imprezy tego roku udział bierze już tylko 17 zawodników.Przed ekipą z Półwyspu Apenińskiego czwarty tydzień przygotowań, już wcześniej kadrę trenującą w Cavalese opuścili Riccardo Sbertoli, Fabio Balas, Alberto Polo, Giacomo Raffaelli i Giulio Sabbi, brak tego ostatniego może być zaskoczeniem. Sabbi przegrał jednak rywalizację z dobrze prezentującym się Gabriele Nellim i jedną z gwiazd reprezentacji Włoch, która wraca do gry w ataku – Ivanem Zaytsevem. Przebieg spotkań kontrolnych z Holendrami utwierdziły szkoleniowca reprezentacji Włoch w tym, że jest to właściwy kierunek.

17-osobowy skład reprezentacji Włoch:
Rozgrywający: Simone Giannelli, Michele Baranowicz
Libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini
Środkowi: Simone Anzani, Daniele Mazzone, Enrico Cester, Davide Candellaro, Roberto Russo
Przyjmujący i atakujący: Osmany Juantorena, Simone Parodi, Luigi Randazzo, Gabriele Maruotti, Oleg Antonov, Filippo Lanza, Ivan Zaytsev, Gabriele Nelli

źródło: volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved