Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Szczecin startuje w piątek z dwoma wyjątkowymi spotkaniami

Szczecin startuje w piątek z dwoma wyjątkowymi spotkaniami

fot. CEV

To będzie mocne otwarcie LOTTO EUROVOLEY POLAND 2017 w Szczecinie. Od razu w grupie B dojdzie do dwóch kluczowych pojedynków dla losów rywalizacji w grupie. Na początek Czesi zmierzą się ze Słowakami. Obie drużyny uznają to za starcie derbowe, obie zdają sobie też sprawę, że porażka do minimum może ograniczyć szanse awansu do dalszej fazy turnieju.

Ostatni ich pojedynek w trakcie tegorocznej Ligi Światowej zakończył się co prawda dość gładką wygraną Czech 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) i zdobyczą aż 18 pkt. przez Jana Galabova, ale dziś nie ma to już większego znaczenia. – To więcej niż derbowe starcie. To mecz o ogromnym ciężarze gatunkowym i trochę pechowo, że gramy go już na początku – podzielił się swoją opinią trener Czech Michal Nekola.– Mamy za sobą dwie odprawy poświęcone tylko rywalom, wiemy o nich wszystko. Tylko że to trzeba jeszcze udowodnić w trakcie pojedynku – dodał kapitan drużyny Jakub Janouch. – Mamy jasny plan, zajmujemy się tylko najbliższym meczem, więc interesuje mnie do jutra jedynie czeska ekipa. Mecz Ligi Światowej to już historia, jutro chcemy napisać nową. W tym pojedynku każda piłka będzie się liczyć. Mamy duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, stać nas na wszystko – stwierdził z kolei Emanuel Kohut, kapitan Słowacji.

Skoro mecz Słowacja – Czechy zapowiada się ciekawie, to co powiedzieć o pojedynku aktualnych wicemistrzów olimpijskich Włochów z brązowymi medalistami ostatnich mistrzostw świata Niemcami. – Mamy kompletnie nową, odmłodzoną ekipę. Proszę nie mówić, że to wicemistrzowie olimpijscy, bo dla kilku gracz to na razie turniej życia. Budujemy ekipę na igrzyska w Tokio, co nie znaczy, że nie chcemy tu powalczyć  – na razie studzi nastroje szkoleniowiec Włoch Gianlorenzo Blengini. – Nie myślimy o kolejnych pojedynkach, o turnieju i nie stawiamy sobie konkretnych celów. W Szczecinie wszystko wydaje się być idealnie przygotowane. Znam polską publicznością i wiem, że będzie głośny doping. On może nam pomóc – z uśmiechem podsumował Lukas Kampa, kapitan reprezentacji Niemiec.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved