Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szalpuk w Skrze, kto na przyjęcie do Resovii?

Szalpuk w Skrze, kto na przyjęcie do Resovii?

fot. Aleksandra Tarkowska

Artur Szalpuk nowym zawodnikiem bełchatowskiego klubu. 21-letni reprezentant Polski przechodzi do PGE Skry z Czarnych Radom. Taką informację podał dziś Przegląd Sportowy. W Resovii szukają przyjmujących. Mówi się o tym, że w Rzeszowie zagra Francuz Thibault Rossard, wicemistrzowie Polski zainteresowani są również Cwetanem Sokołowem i Jakubem Jaroszem.

Informacja nie została jeszcze ogłoszona oficjalnie, ale – jak podał Przegląd Sportowy – transfer przyjmującego reprezentacji Polski do trzeciej drużyny sezonu jest już przesądzony. Artur Szalpuk będzie drugim młodym zawodnikiem w Skrze, bo kilka dni wcześniej klub ogłosił podpisanie umowy z Bartoszem Bednorzem, który wrócił do Bełchatowa z wypożyczenia do Indykpolu AZS Olsztyn.Szalpuk ma za sobą znakomity sezon w  barwach Cerradu Czarnych Radom. Aż sześć razy był wybierany na MVP meczu i zdobył 432 punkty, zajmując w rankingu najlepiej punktujących zawodników ligi czwarte miejsce. Wyprzedzili go sami atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj i Sławomir Jungiewicz.

Asseco Resovia oficjalnie pożegnała się już z piątką zawodników. Pod znakiem zapytania stoją występy w kolejnym sezonie Oliega Achrema i Krzysztofa Ignaczaka, którym kończą się kontrakty. Do Olsztyna na zasadzie wypożyczenia przejdzie Aleksander Śliwka. – Zmiany w zespole są nieuniknione, choćby z tego powodu, że kilku zawodnikom wygasają kontrakty. Będziemy chcieli ich zastąpić i zbudować mocny skład – mówi Marek Panek, prezes Asseco Resovii, której ciężko będzie szczególnie znaleźć następcę Bartosza Kurka, który zdobył w tym sezonie aż 510 pkt (ze śr. 5,26 pkt był najskuteczniejszym zawodnikiem PlusLigi).

Mieliśmy zapisane w umowie, że w lutym możemy ją przedłużyć na warunkach, jakie były ustalone. Chcieliśmy to zrobić, ale Bartek wtedy nie chciał – wyjaśnia prezes Panek. – Być może czekał na lepsze oferty. Gdzieś tam czyta się doniesienia o tej ofercie z Japonii. Nie wiem, czy to jest prawda, może za chwilę to się wyjaśni. My to szanujemy. Nie będziemy w szalony sposób licytować się i za wszelką cenę go zatrzymywać. Być może on uważa, że tam będzie mu lepiej, może zarobi więcej, może bardziej się pokaże. Nie wiem, co kierowało jego decyzją, ale my ją szanujemy i się z nią pogodziliśmy – stwierdza prezes Asseco Resovii, do której powraca po roku gry w Rosji Serb Marko Ivović. W ekipie wicemistrzów Polski zagra też mierzący 194 cm wzrostu Francuz Thibault Rossard. Ten 22-letni przyjmujący okrzyknięty jest już nad Sekwaną wielkim talentem Trójkolorowych, a ostatni sezon spędził w Arago de Sete.

Niewykluczone, że resoviacy zakontraktują jeszcze jednego bądź nawet dwóch przyjmujących (jeśli nowej umowy nie zaakceptuje Olieg Achrem), bowiem Thomas Jaeschke do Rzeszowa dotrze dopiero pod koniec roku po skończeniu studiów (ma taki zapis w kontrakcie). Najpoważniejszymi natomiast kandydatami do gry na ataku w Asseco Resovii są 26-letni Bułgar Cwetan Sokołow (206 cm wzrostu), który ostatni sezon spędził w Halkbanku Ankara, i 29-letni Jakub Jarosz (197 cm wzrostu).

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved