Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Szalpuk czy Bednorz, Bednorz czy Szalpuk?

Szalpuk czy Bednorz, Bednorz czy Szalpuk?

fot. Arkadiusz Buczyński

Z 15 siatkarzy reprezentacji Polski, którzy trenują w Spale, na kwalifikacje olimpijskie do Japonii (28.05-5.06) pojedzie czternastka. Wiele wskazuje, że walkę o wyjazd stoczą siatkarze Skry Bełchatów Artur Szalpuk i Bartosz Bednorz.

Selekcjoner Stephane Antiga ma w gronie przyjmujących pięciu graczy: dotychczasowych pewniaków Michała Kubiaka, Rafała Buszka i Mateusza Mikę oraz młodzież – Szalpuka i Bednorza. Pierwsza trójka wydaje się nie do ruszenia. – Wygląda na to, że jeśli tylko z Miką będzie wszystko w porządku pod względem zdrowotnym, to właśnie Artur i Bartosz będą się bić o Tokio – uważa Ireneusz Mazur, były trener kadry i komentator telewizyjny.Artur Szalpuk był już w składzie na Puchar Świata i Ligę Światową, zagrał kilka meczów w ekipie Antigi. Bartosz Bednorz musi jeszcze zapracować na zaufanie selekcjonera. Do tej pory pojawiał się jedynie w szerokiej kadrze. – Wydaje mi się, że szanse Artura są większe. Antiga lepiej go zna, a jak widzimy, trener lubi stawiać na sprawdzonych zawodników. Szalpuk to gracz charakterny, który mimo że nie imponuje precyzją przyjęcia zagrywki, potrafi nadrabiać wiarą w swoje siły – analizuje Mazur. – Z kolei Bednorz to siatkarz, któremu jak zacznie iść, to jest znakomicie. Gorzej, gdy pojawią się gorsze momenty, wówczas traci pewność siebie.

Artur i Bartosz zaliczyli udane rozgrywki ligowe. Znaleźli się w pierwszej szóstce najlepiej punktujących siatkarzy PlusLigi i byli liderami swoich drużyn, Czarnych Radom i AZS-u Olsztyn. Po sezonie wspólnie trafili do Skry Bełchatów, gdzie będzie ich prowadził asystent Antigi w kadrze, Philippe Blain.

źródło: Super Express

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved