Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Szafagat Aliszanowa w E.Leclerc Radomce Radom

Szafagat Aliszanowa w E.Leclerc Radomce Radom

Nowa rozgrywająca w szeregach E.Leclerc Radomki Radom. Szafagat Aliszanowa już od tygodnia trenuje z zespołem. Zaraz po pierwszej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet dotarła przykra informacja, że Maja Pelczarska uległa poważnej kontuzji, która na długie tygodnie może wyeliminować ją z gry. Zawodniczka przejdzie niedługo operację i jak najszybciej będzie starała się wrócić na boisko. W Radomce pilnie potrzeba było drugiej rozgrywającej, która wspomoże drużynę oraz odciąży Alicję Grabkę.

W ubiegłym tygodniu do Radomia przyjechała Szafagat Aliszanowa. 27-letnia zawodniczka pochodzi z Azerbejdżanu. Urodziła się w 1991 roku w Baku. Ukończyła szkołę średnią, a następnie trafiła do Akademii Sportu. Grała w młodzieżowej drużynie narodowej przez 4 lata, później zaczęła karierę klubową. Szafagat występowała głównie w Azerbejdżanie, między innymi w Azerrail, Azeryolservis czy w Shirvan. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie 4 miejsca w Pucharze CEV z drużyną Azeryol. Nowa rozgrywająca jest również reprezentantką kraju. Z kadrą Azerbejdżanu zwyciężyła European League oraz przeszła kwalifikacje do mistrzostw świata, gdzie doszła do finału. Skąd wzięło się u niej zamiłowanie do siatkówki?– To nie było tak, że od urodzenia chciałam być siatkarką. To wszystko przyszło z czasem. Na pierwszy trening zaprowadził mnie wuj, za co jestem mu bardzo wdzięczna, bo teraz ten sport jest całym moim życiem – mówi nowa podopieczna Jacka Skroka. Szafagat przebywa w Radomiu dopiero tydzień, ale już w środę prawdopodobnie zobaczymy ją na boisku.

– Nie miałam czasu, żeby dokładnie zwiedzić miasto, ale na pierwszy rzut oka jest tu bardzo ciekawie. Naprawdę podoba mi się Radom. W zespole atmosfera jest świetna. Dziewczyny są wesołe i przyjazne. Najwięcej czasu spędziłam z Alicją Grabką, ale z resztą drużyny też dobrze się dogaduję. Wierzę, że zrealizujemy postawione przed nami zadania i mam nadzieję, że moja osoba jakoś pomoże Radomce – kontynuuje.

Nowa rozgrywająca zostanie w Radomiu do końca sezonu. Czy ma w planach uczyć się języka polskiego? – Po polsku umiem tylko kilka słów. Dobrze mówię po rosyjsku, dlatego dużo też rozumiem, kiedy trener daje mi jakieś uwagi w waszym języku.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved