Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > System spadków z I ligi kobiet może ulec zmianie

System spadków z I ligi kobiet może ulec zmianie

Czy w przyszłym sezonie I liga kobiet będzie liczyła 12, czy 14 zespołów, czy w tym sezonie po wycofaniu się z rozgrywek ktoś spadnie do II ligi? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero po 10 lutym, kiedy to decyzje podejmie zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Kluby przed sezonem były zgodne, by dążyć do 12-zespołowej ligi, teraz te zagrożone spadkiem powoli zmieniają zdanie…

Przed rozpoczęciem sezonu I ligi kobiet na spotkaniu z prezesami I ligi kobiet Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej opracował dwa systemy rozgrywek – dla 14 i dla 12 zespołów. Ostatecznie przed sezonem wycofał się MKS Dąbrowa Górnicza i do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Przed sezonem prezesi byli jednak zgodni, by dążyć do sytuacji, w której I liga kobiet będzie liczyła 12 drużyn.Sytuacja zmieniła się po decyzji Budowlanych Toruń, którzy w styczniu zrezygnowali z gry i wycofali zespół. W lidze pozostało 12 drużyn i zgodnie z regulaminem dla 14-tki już nikt nie powinien spaść do niższej klasy rozgrywkowej. Stworzyła się jednak możliwość powrotu do regulaminu rozgrywek dla 12 zespołów, który zakładał spadek 11. i 12. drużyny po sezonie. Jak można się domyślić, najgłośniej przeciwko takiej propozycji protestują teraz kluby, które są w dole tabeli i… zagraża im degradacja.

Wydział Rozgrywek PZPS ponownie zapytał kluby, w jaki sposób ich zdaniem powinien zakończyć się bieżący sezon i ile zespołów powinna liczyć I liga kobiet w kolejnym. Czasu na podjęcie decyzji jest niewiele, a ostateczne zdanie będzie należało do zarządu PZPS, który zbiera się 10 lutego. O tym, że 14 drużyn w I lidze kobiet to zbyt dużo, przekonujemy się na każdym kroku. Problemy finansowe, wycofywanie zespołów w trakcie rozgrywek, problemy z procesem licencyjnym to nie pojedynczy przypadek, ale smutna pierwszoligowa rzeczywistość. Czy tym razem zarówno władze klubów jak i PZPS podejmą w końcu decyzję o zmniejszeniu liczebności tej klasy rozgrywkowej, czy też zdecydują interesy poszczególnych klubów – przekonamy się już niebawem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved