Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > System rozgrywek I ligi siatkarzy na wzór tego z PlusLigi

System rozgrywek I ligi siatkarzy na wzór tego z PlusLigi

Podczas spotkania szefów klubów 1 ligi mężczyzn w Uniejowie przyjęte zostały nowe ustalenia dotyczące m.in. systemu rozgrywek. Od nowego sezonu będzie on identyczny, jak w PlusLidze. Zmieniony zostanie również model piłki, którą rozgrywane będą spotkania.

Pierwszy sezon, w którym 1 liga siatkarzy była objęta patronatem Profesjonalnej Ligi Siatkówki S.A., dobiega końca. Wiadomo już, że był to ostatni sezon w takiej formie rozgrywek. Podczas spotkania szefów klubów 1 ligi ustalono, że system rozgrywek ulegnie zmianie. Poinformował o tym rzecznik PLS Kamil Składowski na swoim profilu na Twitterze.Zmienione zostaną zasady w fazie play-off. Awansuje do niej sześć, a nie jak dotychczas osiem drużyn. Decydująca faza sezonu będzie więc wyglądała tak samo, jak w PlusLidze.

Wiadomo też, że siatkarze z zaplecza siatkarskiej ekstraklasy będą rozgrywać mecze innymi piłkami. Zamiast modelu Molten V5M 5000 obowiązywać będzie MIKASA MVA 200. Pozwoli to zlikwidować problem, który często pojawia się w rozgrywkach drużyn z różnych lig, tak jak np. Puchar Polski. Powstaje również projekt Pucharu Polski 1 ligi. Sezon 2019/2020 rozpocznie się w połowie września.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved