Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > A. Butko: System antydopingowy w Rosji nie istnieje

A. Butko: System antydopingowy w Rosji nie istnieje

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentant Rosji Aleksander Butko skomentował ostatnie doniesienia na temat zorganizowanego dopingu w Rosji. Według niego rosyjscy siatkarze nie mają nawet podstawowej wiedzy, jakie środki wolno przyjmować.

Rozgrywający Zenitu Kazań i reprezentacji Rosji miał się wypowiedzieć podczas turnieju Final Four ligi rosyjskiej siatkarzy. Jego słowa cytuje serwis WorldofVolley.com. Niedawno ogłoszono drugą część raportu na temat dopingu w Rosji, przygotowanego przez kanadyjskiego prawnika Richard McLarena. Pojawiły się także informacje, że doping przyjmował rosyjski siatkarz Dmitrij Muserski.Do zeszłego roku nawet nie myślałem o dopingu. Wiedziałem jedno: nie akceptuję dopingu, ale nie przywiązywałem do tego wagi, dopóki nie złapało mnie przeziębienie. Jakieś krople, paracetamol, proszki na przeziębienie… A kiedy to wszystko się zaczęło, pomyślałem sobie: co ja tak naprawdę przyjmowałem? Bierzemy leki nie dlatego, że poprawiają naszą wydolność, ale dlatego, żeby wyzdrowieć. Mamy po 30 lat i brakuje nam podstawowej wiedzy, co można, a czego nie można przyjmować – stwierdził Butko.

Rosyjski siatkarz skomentował także drugą część raportu McLarena, według której ponad 1000 rosyjskich sportowców było zamieszanych w podmienianie próbek dopingowych podczas 30 różnych imprez sportowych.

Oczywiście, że to jest atak na Rosję, ale z drugiej strony system antydopingowy w Rosji jest na bardzo niskim poziomie, jeśli chodzi o edukację, szkolenia, komunikację ze sportowcami. Rozmawiałem z Mattem Andersonem i w USA sportowcy wiedzą wszystko, czego potrzeba. Dajemy im powód, żeby nas ścigali, a oni go wykorzystują – powiedział rosyjski siatkarz.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved