Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Pycia: To był nasz najsłabszy występ w rozgrywkach

Sylwia Pycia: To był nasz najsłabszy występ w rozgrywkach

fot. Arkadiusz Buczyński

– Jest mi bardzo przykro. Jak patrzyłam na ten zespół, to nie przypominał on Budowlanych Łódź. To był nasz najsłabszy występ w rozgrywkach. Mam nadzieję, że więcej coś takiego się nie powtórzy – powiedziała po porażce w Bielsku-Białej środkowa Budowlanych Łódź, Sylwia Pycia.

Udanie zmagania w 2016 roku w Orlen Lidze zainaugurowały siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, które zaskakująco łatwo uporały się z Budowlanymi Łódź. Najwyraźniej posłużyła im nie tylko przerwa w rozgrywkach, ale również roszada na ławce trenerskiej. Podopieczne trenera Wiktorowicza świetnie zaprezentowały się w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła, choć na pierwszy plan wysunęła się ich dobra dyspozycja w bloku. – Zagrałyśmy znakomite spotkanie, nie tylko w bloku. Chociaż w trzysetowym meczu prawie 20 bloków to naprawdę dobre osiągnięcie. Na słowa uznania zasługuje cały zespół. Bardzo dobrze przyjmowałyśmy, przez co nasze rozgrywające miały możliwość grania tego, co miałyśmy w planach. W każdym elemencie pokazałyśmy się z dobrej strony. Od początku do końca byłyśmy skoncentrowane, zrealizowałyśmy taktykę. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość – skomentowała Małgorzata Lis.Odmienne nastroje panowały w Budowlanych Łódź, które były jedną z rewelacji pierwszej części sezonu zasadniczego. Jednak najwyraźniej przerwa im nie posłużyła. Mecz z BKS-em kompletnie im nie wyszedł. Pewnym usprawiedliwieniem może być dla nich fakt, że zagrały bez dwóch podstawowych zawodniczek. – Jest mi bardzo przykro. Szkoda mi dziewczyn, jak patrzyłam na ten zespół, to nie przypominał on Budowlanych Łódź. To był nasz najsłabszy występ w rozgrywkach. Mam nadzieję, że więcej coś takiego się nie powtórzy – mówiła na pomeczowej konferencji Sylwia Pycia. – Nie zagrałam ani ja, ani nasza podstawowa atakująca. Z pewnością jej brak był widoczny. Za to dziewczyny z Bielska-Białej zaprezentowały się fantastycznie, szczególnie w bloku. Miałyśmy olbrzymie problemy z przebiciem się przez ich ścianę i skończeniem ataku – dodała środkowa Budowlanych.

Rozczarowany postawą swoich podopiecznych był Jacek Pasiński. Jego zdaniem Budowlanym zabrakło agresji w grze, ale z porażki w Bielsku-Białej nie robi on tragedii. – Nie poznawałem dziewczyn, które zagrały bez woli walki. Część dziewczyn wróciła z kadr, mieliśmy tylko pięć dni na przygotowanie się do tego meczu. Ale nie rozdzierajmy szat, nie szukajmy usprawiedliwień. Zagraliśmy najsłabszy mecz w sezonie. Z taką grą nie mogliśmy wygrać – ocenił szkoleniowiec łodzianek.

źródło: bksbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved