Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pycia: Będziemy groźni dla każdego przeciwnika

Sylwia Pycia: Będziemy groźni dla każdego przeciwnika

Siatkarki Budowlanych Łódź odniosły kolejne zwycięstwo. W zaległym spotkaniu 2. kolejki Orlen Ligi w Bydgoszczy pewnie pokonały miejscowy Pałac 3:0. Dla podopiecznych Jacka Pasińskiego było to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. – Jesteśmy zadowolone z kolejnego zwycięstwa – powiedziała Sylwia Pycia, środkowa łódzkiego zespołu.

Po trzech kolejkach Orlen Ligi ekipa z Łodzi nie doznała jeszcze porażki w tym sezonie. – Jesteśmy zadowolone z kolejnego zwycięstwa – mówiła po spotkaniu doświadczona środkowa łódzkiej drużyny. W zespole Budowlanych dobrze funkcjonowała zagrywka oraz blok, z którym bydgoszczanki nie mogły sobie poradzić, szczególnie w pierwszej odsłonie. – Na pewno w pierwszym secie decydującym elementem była zagrywka i dzięki temu mieliśmy bardzo ułatwioną grę na siatce, jeśli chodzi o blok. Natomiast w drugim i trzecim secie już nie szło nam tak łatwo. Zawodniczki z Bydgoszczy ustabilizowały swoje przyjęcie i nasza zagrywka nie wyrządzała tyle krzywdy, a nasz blok nie był już taki skuteczny – stwierdziła Sylwia Pycia.

Mimo tak łatwego zwycięstwa doświadczona środkowa zaznaczyła, że z zespołem z Bydgoszczy nie gra się łatwo, co widoczne było po grze w trzecim secie, gdzie Budowlani zaczęli popełniać niewymuszone błędy, a zespół Pałacu walczył do ostatniej piłki o pozostanie w tym spotkaniu. – Z takim przeciwnikiem, jakim jest Bydgoszcz, nie gra się łatwo i w naszym zespole pojawiło się mnóstwo takich niewymuszonych błędów. Nasza gra w tym secie była trochę niepoukładana i tym bardziej cieszymy się, że ten trzeci set udało się nam szybko zakończyć bez jakiejś nerwowej końcówki, bez gry na przewagi, bo to wtedy mogłoby się różnie skończyć – przyznała zawodniczka.

W kolejnych spotkaniach zespół z województwa łódzkiego dalej chce walczyć o kolejne zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. – Na razie gramy dosyć fajną siatkówkę i mam nadzieje, że dzięki takiej grze oraz lepszemu zgraniu na boisku będziemy w stanie zdobywać w każdym meczu jak najwięcej punktów i będziemy groźni dla każdego przeciwnika – zakończyła Pycia.