Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sylwia Pilarek: Najważniejsza faza rozgrywek dopiero przed nami

Sylwia Pilarek: Najważniejsza faza rozgrywek dopiero przed nami

fot. archiwum

Siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki zajmują drugie miejsce w grupie 3. II ligi kobiet. W ostatnich dniach 2015 roku wzięły one udział w turnieju o Puchar Burmistrza Ochoty. – Nie ukrywam, że chcemy walczyć o awans, a co będzie, to czas pokaże. Najważniejsza faza rozgrywek dopiero przed nami – mówi rozgrywająca zespołu z Nowego Dworu, Sylwia Pilarek.

Turniej o Puchar Burmistrza Ochoty zakończyłyście meczem z Mazovią. Waszego rywala grupowego znacie chyba znakomicie?Sylwia Pilarek:Tak, oczywiście, znamy się dobrze. Tylko że to był taki turniej w przerwie świątecznej, my również nie wyszłyśmy tutaj w każdym meczu pierwszym składem, nie wszystkie dziewczyny mogły uczestniczyć w tych zawodach. Tutaj bardziej naszym celem było potrenowanie różnych sytuacji na boisku. Niemniej jednak na pewno chciałyśmy też tutaj wygrywać, także i w tym meczu, niestety się nie udało.

Ten ostatni mecz był dla was takim wewnętrznym pojedynkiem dwóch zespołów z regionu?

– Ja, szczerze mówiąc, do pojedynku z każdym zespołem podchodzę tak samo, nie wiem jak pozostałe dziewczyny. Trener w żaden sposób nas nie „nakręcał” konkretnie przed tym meczem z Mazovią. Myślę, że nie ma dla nas takiego zespołu, z którym wygrana byłaby dla nas ważniejsza niż z innym.

Jesteś zawiedzona tym, że nie udało wam się zakończyć udziału w tym turnieju zwycięstwem? Przywiązujecie wagę do tego wyniku?

– Na pewno jeśli chodzi o nas, to wymagałyśmy od siebie więcej. Ale z drugiej strony też na pewno nie spuszczamy głów, bo to jest turniej towarzyski i do tego w międzyświątecznym okresie. Też nie miałyśmy tutaj pełnego składu, dlatego być może pod koniec zawodów byłyśmy trochę zmęczone, bo większość z nas grała tutaj we wszystkich spotkaniach.

Jak twoim zdaniem spisałyście się w starciach z tymi rywalkami, które są od was znacznie wyżej klasyfikowane, grają w wyższych ligach?

– Pierwsze dwa mecze uważam za bardzo pozytywne w naszym wykonaniu (przeciwko Wiśle Warszawa i Nike Węgrów – przyp. red.). Dużo z nich wyciągnęłyśmy, to były porażki po 1:2. Udało nam się chociaż tego seta „wyszarpać” w każdym z tych spotkań, a rywalki były jednak z wyższej ligi. Natomiast dzisiaj grając z zespołem z Legionowa, jednak odstawałyśmy. Dziewczyny są od nas wyższe, lepiej wyszkolone, przede wszystkim lepsze fizycznie.

Myślisz, że udział w tym turnieju może zaprocentować w drugiej części sezonu?

– Ja uważam, że każde spotkanie coś wnosi, a taki turniej tym bardziej. Zawsze to jest inaczej, jeśli nie gramy ze sobą nawzajem, a na inne drużyny. Nawet nasza środkowa grała dzisiaj na przyjęciu, także odpukać, gdyby się coś posypało, jak to w sporcie bywa, zawsze można szukać jakichś dodatkowych rozwiązań.

Jakie są wasze cele na ten sezon? Jesteś zadowolona z tego, co udało wam się osiągnąć w 2015 roku?

Naszym celem, jak chyba każdego sportowca, jest walka i wygrywanie wszystkiego, co tylko można. Nie ukrywam, że chcemy walczyć o awans, a co będzie, to czas pokaże. Najważniejsza faza rozgrywek dopiero przed nami. Jesteśmy na drugim miejscu w grupie. Raczej nie powiedziałabym, że jestem całkowicie zadowolona z naszego dorobku, ale na pewno nie jest źle.

Jakie zadania miałyście do zrealizowania w tym turnieju?

Wyszłyśmy na boisko i miałyśmy przede wszystkim grać swoje. Zależało nam na tym, żeby się trochę rozruszać, bo miałyśmy te kilka dni przerwy.

Wypełnienie przerwy świątecznej rywalizacją na boisku korzystnie wpłynie na waszą formę?

Na pewno. Jednak na takich turniejach daje się z siebie jak najwięcej. Oczywiście na treningach też staramy się dawać 100%, ale tutaj jednak dochodzi więcej elementów meczowych. Dlatego organizację i nasz udział w takim turnieju akurat w takim okresie uważam za bardzo przydatne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved