Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Pelc: Gra naszej drużyny z meczu na mecz wygląda coraz lepiej

Sylwia Pelc: Gra naszej drużyny z meczu na mecz wygląda coraz lepiej

fot. mksmuszynianka.com

– Naszym celem jest jak najlepsza gra i zdobywanie w każdym meczu maksymalnej ilości punktów, co mam nadzieję w przyszłości da nam szansę na walkę o najwyższe miejsca w lidze – mówi środkowa Polskiego Cukru Muszynianki Sylwia Pelc.

To twój pierwszy sezon w małopolskiej drużynie. Co możesz powiedzieć o tym miejscu oraz atmosferze panującej w zespole?

Sylwia Pelc:Muszę przyznać, że szybko zaaklimatyzowałam się w nowym klubie i miejscu zamieszkania. Panuje tutaj bardzo przyjazna atmosfera. Z większością dziewczyn mniej lub bardziej znałam się już wcześniej, dzięki czemu trochę ominął mnie tzw. ,,stresik” związany ze zmianą klubu i drużyny. (śmiech) Zarówno Krynica-Zdrój (gdzie obecnie mieszkam), jak i Muszyna to piękne okolice i fajny klimat, gdzie przyjemnie spędza się czas.Sezon 2015/2016 rozkręcił się na dobre. Co możesz powiedzieć o grze Polskiego Cukru Muszynianki na wstępnym etapie rozgrywek? Czy jest już chemia w zespole?

– Sezon w tym roku rozpoczął się bardzo dynamicznie. Uważam, ze gra naszej drużyny z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Z każdym treningiem i rozegranym spotkaniem dużo lepiej rozumiemy się na boisku. Uważam, że tworzymy prawdziwy „team”, w którym jest chemia i który chętnie ciężko pracuje na to, żeby uzyskiwać jak najlepsze rezultaty.

Za wami bardzo trudny kalendarz i sporo meczów w ramach rozgrywek Orlen Ligi oraz pucharów europejskich – czy odczuwasz zmęczenie? Czy jesteś zadowolona z osiągniętych przez drużynę rezultatów w tych spotkaniach?

– Rzeczywiście, tak jak wspomniałam wcześniej, rozgrywki ligowe od początku są bardzo intensywne, przez co gramy kolejne mecze w krótkich odstępach czasu. W meczach pucharowych awansowałyśmy do kolejnej rundy, więc nasz „mały cel” na ten okres został zrealizowany. Natomiast jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe, to jak do tej pory rozegrałyśmy 7 spotkań, z czego 4 wygrałyśmy. Myślę, że jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że przeciwnikami w tych 3 przegranych meczach były drużyny z tzw. ,,górnej półki” i które jak do tej pory były poza naszym zasięgiem, aczkolwiek w meczu z Impelem Wrocław niewiele zabrakło i wynik meczu mógł być na naszą korzyść, co pokazuje, jak duży potencjał ma nasz zespół.

Przed wami pierwsza od dłuższego czasu przynajmniej tygodniowa przerwa pomiędzy meczami o punkty, czy taki krótki „rozbrat” od ligowej i europejskiej siatkówki był konieczny?

– Nie ukrywam, że po takiej ilości rozegranych meczów z pewnością przyda nam się ta tygodniowa przerwa od gry. W tym czasie będzie można znaleźć czas na trochę odpoczynku, ale także na solidny trening na siłowni i w hali, czego nie ukrywam w ostatnim okresie troszkę brakowało.

Jakie są twoje cele na trwający sezon ligowy?

W tym roku formuła rozgrywek uległa zmianie, przez co bardzo ważne są punkty zdobywane w każdym kolejnym meczu. Grać o medale będą mogły tylko te zespoły, które po rundzie zasadniczej znajdą się na pierwszych czterech miejscach w tabeli. Zatem naszym celem jest jak najlepsza gra i zdobywanie w każdym meczu maksymalnej ilości punktów, co mam nadzieję w przyszłości da nam szansę na walkę o najwyższe miejsca w lidze.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved