Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Kucharska: Potrafiłyśmy utrzeć nosa mocniejszym

Sylwia Kucharska: Potrafiłyśmy utrzeć nosa mocniejszym

fot. Michał Szymański

Epidemia koronawirusa sprawiła, że siatkarki szybciej zakończyły sezon 2019/2020. Przez wielu skazywane na spadek siatkarki Enea PTPS Piła sprawiły niespodziankę i sezon zakończyły na ósmym miejscu.  Rozgrywająca Enea PTPS Piła – Sylwia Kucharska uważa, że przedwczesne zakończenie rozgrywek to bardzo zły obrót wydarzeń, ale jednocześnie podkreśla, że taka decyzja była jedyną możliwą i słuszną. 

W tym sezonie potrafiłyśmy namieszać w tabeli i „utrzeć nosa” teoretycznie mocniejszym drużynom. Poza dwoma, trzema meczami, nawet gdy przegrywałyśmy, to przeciwnik musiał bardzo się namęczyć i oceniał nas z jak najlepszej strony. Miło się czyta teraz podsumowania sezonu na różnych portalach sportowych – skomentowała występy pilanek Kucharska.Zawodniczka nie narzeka na nudę w czasie epidemii. Czas spędza w domu rodzinnym z dala od miasta, więc jej izolacja nie jest aż tak dokuczliwa, bo wokół jest sporo zielonego terenu, który siatkarka wykorzystuje do urozmaiconych treningów. Kiedy zaś nie trenuje, poświęca czas na czytanie książek czy szlifowanie języka angielskiego.

Rozgrywająca nie podejmuje się oceny swojej gry w poprzednim sezonie. Uważa, że to kompetencje innych. – Od tego jest przede wszystkim trener, więc jego proszę pytać o ocenę mojej indywidualnej postawy. Tym trenerem jest Mirosław Zawieracz, który obecnie jest szkoleniowcem PTPS-u, a w przeszłości drogi zawodniczki i trenera skrzyżowały się w Toruniu. – Sportowo najwięcej zawdzięczam trenerowi Zawieraczowi, który ściągając mnie dwa lata temu do Torunia, zaufał mi i poświęcił mi swój czas, ogólnie mówiąc – zainwestował we mnie. Czego rezultatem jest bardzo duży krok, który już zrobiłam w swojej karierze – mówi siatkarka.

 

 

źródło: opr. własne, tetnoregionu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved