Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sydney: Polki bez sukcesu na początku turnieju głównego

WT Sydney: Polki bez sukcesu na początku turnieju głównego

Gdy w Polsce wszyscy smacznie spali, po drugiej stronie globu dwie polskie pary siatkarek rozpoczęły przygodę z turniejem głównym World Touru w Sydney. Pierwsze potyczki grupowe reprezentantek Polski zakończyły się porażkami biało-czerwonych. Para Kłoda/Ceynowa przegrała z Australijkami, natomiast duet Brzostek/Wachowicz nie sprostał parze z Chin. Kolejne mecze grupowe Polki zagrają w nocy z czwartku na piątek (polskiego czasu).

Pierwsze do rywalizacji w turnieju głównym przystąpiły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. Po dobrym występie w kwalifikacjach, tym razem Polkom przytrafił się słabszy występ. To spotkanie zupełnie biało-czerwonym nie wyszło, a duet gospodarzy od początku do końca wiódł prym na boisku. Australijki od pierwszych akcji zbudowały znaczną przewagę, którą raz po raz powiększały i po ich serii punktów było 10:4. To rywalki rozdawały karty na boisku, a reprezentantki naszego kraju niewiele mogły zrobić (13:5, 18:8). W secie otwarcia Polkom nie udało się osiągnąć granicy dziesięciu zdobytych punktów.

Trochę lepiej było w kolejnej części meczu. W pierwszych akcjach biało-czerwonym udało się nawet objąć minimalne prowadzenie, choć seria punktów rywale szybko je przechwyciła (7:4). Martyna Kłoda i Agata Ceynowa jednak nie odpuszczały i doprowadziły do remisu (9:9). Australijki dopiero po czasie technicznym znowu zaczęły budować nadwyżkę (13:10, 17:12). Tym razem już siatkarki z Polski nie podjęły walki i seta przegrały do 13.

Clancy/Artacho Del Solar (AUS) – Kłoda/Ceynowa (POL) 2:0
(21:9, 21:13)

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz na pewno nie zaliczą do udanych meczu przeciwko Chinkom. Polska dwójka przegrała z Azjatkami dość wyraźnie. Duet Wang/X.Y.Xia już w pierwszych akcjach wypracował znaczną nadwyżkę (4:1) i choć reprezentantki Polski zbliżyły się na 3:4, to w kolejnych akcjach nadal skuteczniejsze były rywalki i to one prowadziły dwoma punktami (6:4, 7:5). W kolejnych minutach spotkania Chinki zaliczyły serię punktową i odskoczyły na 11:6, kontrolując już boiskowe wydarzenia do samego końca. Brzostek i Wachowicz odrobiły odrobinę straty, ale nie zagroziły w tym secie swoim rywalkom.

Azjatycka dwójka nie odpuszczała i była wyraźnie lepsza już od pierwszego gwizdka sędziego w drugiej partii (5:1, 8:2, 12:4).  Polkom zupełnie nic nie wychodziło, a na boisku dominował tylko jeden team. Co prawda różnica w trakcie seta stopniała na moment do pięciu punktów, ale równie szybko znowu wzrosło (17:10). Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz nie potrafiły znaleźć sposobu na dużo lepiej grające przeciwniczki i uległy im dość szybko.

Wang/X.Y.Xia (CHN) – Brzostek/Wachowicz (POL) 2:0
(21:17, 21:14)