Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Świetny mecz Darii Przybylak na inaugurację sezonu Bundesligi

Świetny mecz Darii Przybylak na inaugurację sezonu Bundesligi

W Niemczech zmagania rozpoczęła ekstraklasa siatkarek. W „polskim” meczu Rote Raben Vilsbiburg z Darią Przybylak w składzie pokonało 3:1 VfB Suhl, zespół prowadzony przez trenera Mateusz Żarczyńskiego. Zwycięstwo odniósł broniący tytułu mistrzowskiego zespół ze Stuttgartu, w najciekawszym meczu Dresdner SC uległ rywalom z Poczdamu.

Daria Przybylak to jedyna polska siatkarka, która w tym sezonie znalazła się w niemieckiej Bundeslidze. Jej zespół Rote Raben Vilsbiburg sezon zainaugurował meczem z VfB Suhl Thüringen, którego trenerem jest Mateusz Żarczyński. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodyń, Rote Raben wygrał pierwszego seta wysoko do 16, jednak w drugim do głosu doszły przyjezdne i po wygranej do 21 wyrównały stan meczu.

Siatkarki z Vilsbiburg odpowiedziały zwycięstwem w trzeciej partii do 22, a w kolejnej dość długo prowadziły, ale dały się dogonić w końcówce. Zaciętą walkę na przewagi rozstrzygnął na swoją korzyść zespół Rote Raben i to on ostatecznie wygrał cały mecz 3:1, zapisując na swoim koncie 3 punkty. Świetny mecz rozegrała polska przyjmująca. Daria Przybylak zdobyła 19 punktów dla swojej drużyny (w tym 15 atakiem przy 43% skuteczności oraz 3 blokiem) i była najskuteczniejszą siatkarką meczu. Punkt mniej na swoim koncie miały Nikki Taylor i Jodie Guilliams. W zespole VfB Suhl wyróżniała się Tereza Potockova (16 pkt.).

Obrońca tytułu mistrzowskiego, Allianz MTV Stuttgart mecz w Münster rozpoczął od seta przegranego do 13. Potem jednak siatkarki ze Stuttgartu ostro wzięły się do pracy i ostatecznie wygrały cały mecz 3:1. Liderką drużyny była Kristal Rivers, która zdobyła w tym meczu 29 punktów. Ciekawe spotkanie rozegrano w Dreźnie, gdzie miejscowy Dresdner SC podejmował SC Poczdam. Dwa pierwsze, niezwykle wyrównane sety padły łupem przyjezdnych, gospodynie dopiero w trzeciej partii postawił na swoim. Kolejny set jednak potoczył się znów po myśli zespołu z Poczdamu, który wywiózł trzy punkty z bardzo trudnego terenu. Liderką zespołu z Poczdamu była Ana Escamila (15 pkt.), punkt mniej na swoim koncie miała Sofija Medic.

W pozostałych meczach pierwszej kolejki Bundesligi siatkarek Ladies in black Aachen wygrał w Schwerinie po tie-breaku z Palmbergiem, a NawaRo Straubing pokonało 3:0 VC Wiesbaden i zostało pierwszym liderem tabeli. W meczu w Schwerinie najwięcej punktów dla zespołu z Aachen zdobyły Maja Storck (24) oraz Tessa Polder (21), w zespole gospodyń liderkami były Mckenzie Adams (21 pkt.) oraz Lauren Barfield (20 pkt.). W pierwszej kolejce pauzował zespół Schwarz-Weiß Erfurt.