Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Światowe gwiazdy powrócą do Spodka

Światowe gwiazdy powrócą do Spodka

fot. archiwum

W miniony weekend do katowickiego Spodka zawitała cała plejada światowych gwiazd siatkówki, które chciały uczcić zakończenie kariery reprezentacyjnej przez Pawła Zagumnego. Okazuje się, że już w maju przyszłego roku Spodek znów będzie areną zmagań najlepszych zawodników.

W dniach 19-21 maja zapowiada się święto światowej siatkówki w Katowicach. – 19-21 maja czeka nas weekend z reprezentacją Polski i nie tylko. Przed Spodkiem zostaną odsłonięte kolejne tablice z odciskami dłoni gwiazd. Mamy m.in. Bernardo Rezende, jego syna Bruno, Murilo, Rosjan Siergieja Tietiuchina, Dmitrija Muserskiego i Katię Gamową, Stephane’a Antigę, Łukasza Kadziewicza czy Andreę Gianiego. Nie wszyscy odsłonią swoje tablice osobiście, ale z tej listy wybierzemy największych. Do tego będą trzy dni grania z reprezentacją – w jakiej formule, jeszcze zobaczymy. Rozmawialiśmy z Brazylią, USA, Serbią, Włochami. Postaramy się znów zrobić niesamowite widowisko – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki Sławomir Jachimowski.

W miniony weekend wypełniony po brzegi fanami siatkówki Spodek żegnał Pawła Zagumnego, który zakończył reprezentacyjną karierę. Władze fundacji rozważają w przyszłości zorganizowanie podobnych imprez. – Myślimy też o pożegnaniu innych gwiazd. Bo widzimy, że czasami rozstanie wielkich siatkarzy, którzy przecież przez lata dostarczali nam ogromnych emocji, odbywało się trochę po cichu. Nie tylko w Polsce – dodaje Jachimowski.Dla wielu gwiazd światowej siatkówki pobyt w Trójmieście i Katowicach to nie tylko czas poświęcony grze, ale także okazja do tego, by wesprzeć kibiców, często zmagających się z przeciwnościami losu. Między innymi w Katowicach dom dziecka odwiedzili Andrea Anastasi, Stephane Antiga i Jekatierina Gamowa, a w centrum zdrowia dziecka byli Giba i Nalbert.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved