Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Świąteczny mecz w Suwałkach

Świąteczny mecz w Suwałkach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Czwartkowy mecz 11. w tabeli Ślepska Malowu Suwałki z 13. MKS-em Będzin będzie spotkaniem o „sześć punktów”. Być może własnie wynik tego meczu w końcowym rozrachunku będzie tym, który zadecyduje o spadku jednej z drużyn do I ligi lub pozostaniu obu w PlusLidze.

Dziś w lepszej sytuacji jest Ślepsk, który rozegrał tylko 11 spotka i wyprzedza zamykające tabelę zespoły MKS Będzin (12 spotkań) i Visły Bydgoszcz (13) o 5 pkt.   – Celem obu zespołów jest utrzymanie się w siatkarskiej ekstraklasie, a zwycięstwo w tym meczu będzie pierwszym krokiem na drodze do realizacji tego celu – mówi Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow.W czwartek każdy będzie chciał wygrać, a presja wyniku na jednych może podziałać mobilizująco, na drugich deprymująco. My zrobimy wszystko, żeby zwycięstwo było świąteczno-noworocznym prezentem i podziękowaniem sponsorom i sympatykom MKS Ślepsk Malow. Wygrana w tym meczu będzie z jednej strony świetnym podsumowaniem kończącego się 2019 roku, roku najlepszego w dotychczasowej historii suwalskiej i podlaskiej męskiej siatkówki, z drugiej nadzieją na jeszcze lepsze dni w roku 2020 – dodaje Winnik.

Sporo kontrowersji budzi termin tego spotkania, a będzinianie świąteczne dni spędzą w… autokarze i hotelu. – Dziękujemy za ten termin. Boże Narodzenie jest chyba idealnym dniem na 9-godzinną podróż do Suwałk. Korków nie ma. Za Częstochową na zwężeniach śmigniemy szybciutko. Niestety, jedziemy na jednego kierowcę, bo drugi nie dał się namówić. Wolał święta – napisał na Twitterze trener Jakub Bednaruk.

Siatkarze z Będzina muszą wyjechać w świąteczny poranek, bo mają do przejechania ponad 600 kilometrów w jedną stronę. Do tego jeszcze wieczorem czeka ich w Suwałkach trening. W drogę powrotną ruszą następnego dnia po meczu. Około godziny 18-19. Czyli do domów wrócą nad ranem w piątek. Kto wie, może na śniadanie niektórzy dostaną jeszcze resztki wigilijnego karpia…

źródło: fakt.pl, suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved