Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Suwalski I-ligowiec wznowił treningi

Suwalski I-ligowiec wznowił treningi

1 sierpnia siatkarze Ślepska Suwałki rozpoczęli przygotowania do sezonu 2016/2017. W ostatnim czasie w zespole prowadzonym przez Dmitrija Skorego zaszło sporo zmian. Przesądzone jest, że pojawi się w nim co najmniej sześciu nowych zawodników. Luki są jeszcze na przyjęciu oraz libero. Nie jest też jeszcze znany szczegółowy harmonogram sparingów suwalskiej ekipy.

Dobiega końca budowa składu Ślepska Suwałki na nadchodzący sezon. Obecnie przesądzone jest, że pojawi się w nim co najmniej sześciu nowych zawodników – Jan Tomczak i Piotr Lipiński (rozgrywający), Mateusz Linda (atakujący), Daniel Szaniawski (środkowy), Dawid Michel i Karol Rawiak (przyjmujący). Jednak na tej ostatniej pozycji jest jeszcze jeden wakat, który ma zostać zapełniony po pierwszych dwóch tygodniach okresu przygotowawczego do sezonu. – Na testy zapraszamy trzech zawodników. Po pierwszych dwóch tygodniach zajęć zadecydujemy, który z nich najlepiej wypadnie. Będą to siatkarze młodego pokolenia, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce – skomentował Wojciech Winnik, grający prezes suwalskiej ekipy.Nie jest też jeszcze obsadzona pozycja libero. Wprawdzie w Ślepsku został doświadczony Krzysztof Andrzejewski, ale na razie nie ma on konkurenta do walki o miejsce w podstawowym składzie. Niewykluczone, że będzie nim młody wychowanek SUKS-u Suwałki, Jakub Krupiński. – Trener oglądał go w ostatnich dniach czerwca na treningach. Teraz ponownie chce mu się przyjrzeć. Damy mu dwa, trzy tygodnie. Jeśli udowodni nam, że jest w stanie dopasować się szybko do wymagań i poziomu, jakiego oczekuje się od zawodników grających w I-ligowym zespole, to jest duża szansa, że z nami zostanie – powiedział Winnik, który jednocześnie zaznaczył, że nie jest przesądzone odejście Macieja Mendaka, który w poprzednich sezonach grał w Ślepsku. – W najbliższych dniach ma się wyjaśnić, czy Maciek będzie podejmował rękawicę i będzie chciał uczestniczyć w treningach. Wówczas będziemy mieli dwie opcje do wyboru – dodał.

Mimo że w drużynie prowadzonej przez trenera Skorego zaszło sporo zmian, to jej atakujący ma nadzieję, że nie zejdzie ona poniżej pewnego poziomu i po raz kolejny będzie walczyła o czołowe lokaty na zapleczu PlusLigi. – Wierzę, że będzie to zespół, który będzie grał dla Suwałk o czołowe miejsca w I lidze – skwitował krótko Winnik. – Niestety, prawa rynku są takie, że najpierw pierwszeństwo mają kluby PlusLigi, później te najbogatsze z I ligi, a później te biedniejsze. My znamy swoje miejsce w szeregu i budujemy taki zespół, na jaki nas stać. W zeszłym sezonie udało się nam to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie i trzeci rok z rzędu będziemy w czwórce I ligi – podkreślił grający prezes suwalskiej ekipy.

Zajęcia siatkarze Ślepska rozpoczęli 1 sierpnia. W pierwszym tygodniu będą trenowali raz dziennie, a w kolejnych zajęcia będą intensywniejsze i będzie ich zdecydowanie więcej. Nie jest też jeszcze znany szczegółowy harmonogram sparingów. Przesądzone jest jedynie, że w Suwałkach ponownie odbędzie się Memoriał Józefa Gajewskiego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved