Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Surowa kara dla francuskiego klubu – Paris Volley nie zagra w fazie play-off

Surowa kara dla francuskiego klubu – Paris Volley nie zagra w fazie play-off

fot. Fabienne Ponin

Jeszcze nie zakończyła się faza zasadnicza w lidze francuskiej, ale już wiadomo, że w rundzie play-off zabraknie Paris Volley. Zgodnie z informacjami podanymi przez dziennik L’Equipe, klub ze stolicy Francji został wyłączony z rywalizacji z powodu nieprawidłowości finansowych i pod koniec sezonu ma zostać zdegradowany do niżej ligi. Władze zespołu mają tydzień, aby odwołać się od tej decyzji.

Francuska komisja, która zajmuje się kontrolą profesjonalnych klubów – CACCP, w sobotni ranek podała informację, że wielokrotny mistrz Francji, Paris Volley, nie zagra w fazie play-off. Komisja jest częścią Krajowej Dyrekcji Pomocy i Kontroli Zarządzania (DNACG), która pod egidą francuskiej federacji oraz ligi francuskiej postanowiła surowo ukarać klub z Paryża. Decyzja ta zapadła niecały miesiąc po tym, jak zostały skontrolowane finanse drużyny ze stolicy Francji.Po 19. kolejce sezonu zasadniczego paryżanie są liderami ligowej klasyfikacji, zapisując do tej pory na swoim koncie 42 oczka i mają dwa punkty przewagi nad Tours VB i trzy nad Chaumont VB 52. Pomimo tego na zaledwie trzy kolejki przed końcem rozgrywek tej fazy komisja zadecydowała o wykluczeniu zespołu z rundy play-off. Oprócz tego pod koniec sezonu klub ma zostać administracyjnie relegowany z ligi. Władze paryskiej ekipy mają siedem dni, aby odwołać się od ogłoszonej decyzji dotyczącej play-off do Najwyżej Rady DNACG. Natomiast druga sankcja, według której Paris Volley zostanie zdegradowane, w czerwcu zostanie zweryfikowana przez CACCP.

Kłopoty finansowe chyba wpłynęły na grę siatkarzy z Paryża, bowiem podopieczni trenera Doriana Rougeyrona w rozpoczętej w czwartek 20. kolejce ligi francuskiej przegrali na wyjeździe z Arago de Sete VB 0:3. Paris Volley to jeden z najbardziej utytułowanych francuskich klubów, dziewięć razy zdobywał złoty medal rozgrywek na krajowym podwórku, a po raz ostatni ta sztuka paryżanom udała się w 2016 roku. Jak dalej potoczą się losy drużyny, która na przestrzeni ostatnich siedemnastu lat aż 12 razy sięgała po medale mistrzostw Francji, a w 2001 roku wywalczyła złoty krążek Ligi Mistrzów?

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved