Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Superpuchar został w Łodzi

Superpuchar został w Łodzi

W meczu o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Siatkarki Chemika Police prowadziły już 2:1, jednak nie zdołały zakończyć spotkania w czterech setach. Od początku piątej partii na boisku rządziły i dzieliły łodzianki i to one drugi rok z rzędu zdobyły Superpuchar.

Łodzianki świetnie otworzyły spotkanie, bardzo dobrze prezentowały się na siatce, co pozwoliło im zbudować trzypunktowe prowadzenie (3:0). Mistrzynie naszego kraju miały kłopoty ze skończeniem ataku, co skrzętnie wykorzystywały rywalki (7:2). Siatkarki Chemika rzuciły się do odrabiania strat, bardzo dobrze w bloku oraz w ofensywie prezentowała się Chiaka Ogbogu, która została pierwszą opcją w ataku (14:16). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie były już tak skuteczne jak wcześniej i popełniły kilka błędów. Mimo walki zawodniczki z Polic nie były w stanie odrobić strat i pierwszy set padł łupem Budowlanych (25:21).

Zwyciężczynie ubiegłorocznego Pucharu Polski lepiej rozpoczęły także drugiego seta, świetnie atakowała Jovana Brakocević-Canzian, co pozwoliło im zbudować dwupunktowe prowadzenie (3:1). Później jednak trend się odwrócił, to policzanki kapitalnie prezentowały się w ofensywie, łodzianki miały kłopoty w przyjęciu, co wykorzystywały ich rywalki (4:6). Mistrzynie Polski dołożyły blok i prowadziły już 10:5. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zaczęły odrabiać straty. Po błędzie Sladany Mirković przegrywały już tylko 13:15. Zawodniczki Chemika powróciły do skutecznej gry w ataku, prym w tym elemencie wiodła Magdalena Stysiak (23:18). Drugi set zakończył się wygraną policzanek 25:20.

Początek kolejnej odsłony spotkania obfitował w długie akcje i imponujące obrony. Przebieg tego seta przez bardzo długi czas był wyrównany, zespoły wymieniały się prowadzeniem, jednak żadna z drużyn nie potrafiła zbudować trwałej przewagi. Dopiero za sprawą kąśliwych zagrywek Agnieszki Bednarek podopieczne Marcello Abbondanzy wyszły na czteropunktowe prowadzenie (16:12). Łodzianki nie zamierzały jednak się poddawać, po punkcie zdobytym serwisem przez Julię Twardowską złapały kontakt z rywalkami (17:18). Zawodniczki prowadzone przez Błażeja Krzyształowicza miały jednak ogromne kłopoty w przyjęciu, co uniemożliwiało im wyprowadzenie skutecznego ataku. Po stronie Chemika niemal wszystko kończyła Magdalena Stysiak, co pozwoliło mistrzyniom Polski pewnie zwyciężyć w tym secie (25:20).

To Budowlane jednak lepiej weszły w czwartą odsłonę spotkania, dzięki świetnej postawie w bloku wyszły na dwupunktowe prowadzenie (8:6), które powiększyły za sprawą rewelacyjnej postawy w ofensywie Jovany Brakocević-Canzian (10:7). Zawodniczki Chemika miały problemy ze skończeniem ataku, co pozwoliło podopiecznym Błażeja Krzyształowicza powiększyć przewagę (16:12). Przełamać nie mogła się też najskuteczniejsza dotychczas armata mistrzyń Polski Magdalena Stysiak, świetnie zagrywała Femke Stoltenborg, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (21:15). Zawodniczki Grota Budowlanych Łódź utrzymały przewagę i doprowadziły do tie-breaka (25:19).

Łodzianki świetnie rozpoczęły decydującą partię, za sprawą skutecznego ataku i bloku Julii Twardowskiej miały dwa „oczka” zaliczki (3:1). Siatkarki Chemika miały ogromne problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, po „czapie” Jaroslavy Pencovej było już 8:4, co zmusiło trenera mistrzyń Polski do zmian. Na boisku pojawiły się m.in. Martyna Łukasik i Bianka Busa. Nie poprawiło to ich sytuacji, gra przyjezdnych kompletnie się posypała (6:12). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza prezentowały się pewnie w każdym elemencie, spotkanie zakończyła atakiem z obiegnięcia Małgorzata Śmieszek (15:9).

MVP: Jovana Brakocević

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 3:2
(25:21, 20:25, 20:25, 25:19, 15:9)

Budowlani: Śmieszek (7), Brakocević (30), Twardowska (9), Pencova (11), Stoltenborg (6), Babicz (7), Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Polańska i Urban
Chemik: Grajber (4), Stysiak (27), Bednarek (4), Ogbogu (23), Mirković (7), Mędrzyk (10), Krzos (libero) oraz Busa (1), Łukasik M. (1), Chojnacka i Pleśnierowicz