Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Włoch dla Pomi Casalmaggiore

Superpuchar Włoch dla Pomi Casalmaggiore

Ekipa Pomi Casalmaggiore z Małgorzatą Kożuch zdobyła Superpuchar Włoch.  Pomi w finale pokonało po pięciosetowym boju drużynę z Novary. O końcowym zwycięstwie Pomi zadecydowała gra na przewagi w tie-breaku. W szerokim składzie drużyny z Novary pojawiła się Magdalena Wawrzyniak, która jednak nie zagrała w tym meczu. Dla Massimo Barboliniego było to drugie trofeum w historii, mecz oglądała duża liczba widzów – trzy tysiące.

Pierwszy set spotkania od samego początku toczył się pod dyktando ekipy z Novary, po zbiciu Bosetti było 7:3, wprawdzie Kożuch zrewanżowała się tym samym i zmniejszyła straty do trzech „oczek” (7:1) jednak w natarciu nadal była ekipa Igor Gorgonzola. Na drugiej przerwie technicznej Novara nadal utrzymywała czteropunktową przewagę (16:12). Nie do zatrzymania w ataku była Fabris i to dzięki niej Novara wysoko wygrała pierwszą partię spotkania w stosunku 25:17.

W drugim secie meczu na początku ponownie do głosu doszła drużyna z Novary, w dalszym ciągu skutecznymi zbiciami popisywała się Fabris i zapewniła ona swojej ekipie prowadzenie najpierw 3:0, a potem 6:2. Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych, o czas przy stanie 4:9 poprosił trener Barbolini i jak się później okazało, był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Grę Pomi napędziły Kożuch i Stevanović i to dzięki nim był remis 13:13. Od tego momentu Pomi przyspieszyło swoją grę, lepiej zagrało w bloku i stopniowo powiększało swoją przewagę. Po skutecznym bloku Piccinini było 20:17. Podopieczne Barboliniego nie dały sobie wydrzeć wypracowanej przewagi i po zbiciu Tirozzi wyrównały stan rywalizacji w tym meczu na 1:1.

Na początku trzeciej odsłony po raz kolejny do głosu doszła ekipa z Novary, która prowadziła 7:3. Sygnał do ataku dała Lloyd i po jej atakach był remis 11:11. Potem dzięki Bosetti drużyna Igor Gorgonzola po raz kolejny miała dwa punkty przewagi (14:12). Swoje koleżanki do skutecznej gry poderwały Kożuch i Stevanović, ważny punkt w ataku zdobyła Tirozzi i było 20:19 dla podopiecznych Barboliniego. Końcówka tego seta była bardzo emocjonująca i zacięta i zwycięstwo w tej partii po raz kolejny odniosła ekipa Pomi i prowadziła w meczu 2:1.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji, siatkarki z Novary musiały wygrać seta numer cztery. Po atakach Chirichelli było 5:2 dla ekipy z Novary, potem był remis 6:6 dzięki Gibbermeyer. Zbicia Cruz dały ekipie Igor Gongorzola czteropunktową przewagę (12:8). Kożuch razem z koleżankami nie były w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom i stopniowo traciły do ich dystans punktowy (11:16). Bosetti była nie do zatrzymania w ataku i raz za razem wbijała przysłowiowe gwoździe w boisko swoich rywalek (13:19). Zadowolone wysokim prowadzeniem podopieczne Pedulli zaczęły tracić wypracowaną przewagę (20:23), ale reprymenda tego szkoleniowca okazała się być skuteczna i jego siatkarki wygrały tego seta i wyrównały stan rywalizacji na 2:2.

Set prawdy to prawdziwa wojna nerwów. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Na zmianie stron boisk prowadziło Pomi 8:7, a po zbiciu Piccinini miało dwa punkty przewagi (10:8). Drużyna z Piemontu doprowadziła do remisu, a po ataku Fabris prowadziła 12:11. Drużyna z Novary miała przewagę i w końcówce mogła rozstrzygnąć cały mecz na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało, bowiem ekipa Pomi miała w swoich szeregach Francescę Piccinini, która przy stanie 15:15 popisała się dwoma skutecznymi zbiciami i zapewniła swojej drużynie zwycięstwo w Superpucharze Włoch.

Pomi Casalmaggiore – Igor Gorgonzola Novara 3:2
(17:25, 25:22, 25:23, 20:25, 17:15)

Pomi: Tirozzi (11), Gibbemeyer (8), Lloyd (4), Piccinini (19), Kożuch (20), Stevanović (12), Sirressi (libero) oraz Rossi, Cambi, Matuszkova (1) , Bacchi i  Ferrara
Igor: Fabris (29), Malesević (3), Guiggi (10), Cruz (12),  Bosetti (17), Chirichella 11, Sansonna (libero), oraz Rousseaux, Signorile (2)  i Bonifacio

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it