Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Włoch dla Joanny Wołosz i Imoco Volley Conegliano

Superpuchar Włoch dla Joanny Wołosz i Imoco Volley Conegliano

Z kolejnego sukcesu może cieszyć się Joanna Wołosz. W sobotę jej Imoco Volley Conegliano sięgnęło po Superpuchar Włoch. Mistrzynie Włoch w czterech setach pokonały Igor Gorgonzola Novara. To drugi Superpuchar dla tej ekipy, pierwszy został zdobyty dwa lata temu.

W pierwszym secie walki nie brakowało, Siatkarki Imovo Volley prowadziły 8:7. W dalszej fazie seta nieco powiększyły swoje prowadzenie (16:13, 21:18). Nie oddały jej już do końca. Siatkarki z Novary lepiej rozpoczęły kolejnego seta (8:5), ale ekipa Joanny Wołosz szybko opanowała sytuację. Odrobiła straty i potem już dominowała na parkiecie (16:13, 21:15) i w meczu było 2:0.

W kolejnej części spotkania gra Imoco Volley kompletnie się posypała. Rywalki szybko zbudowały sobie przewagę (8:4) i potem już przeważając praktycznie w każdym elemencie, dominowały na boisku (16:10, 21:14). Poszły one za ciosem także w partii czwartej, gdzie prowadziły 8:4 i 16:14 i w powietrzu delikatnie czuć było zapach tie-breaka. Ostatecznie jednak Imoco Volley podkręciło tempo w decydującej fazie seta i po zaciętej walce rozstrzygnęło go na swoją korzyść i tym samym cały mecz.

Grą Imoco Volley kierowała rzecz jasna Wołosz, która zdobyła dwa punkty blokiem i jeden atakiem. Blok był zresztą mocną stroną triumfatorek tego spotkania. Zdobyły tym elementem aż 15 oczek przy 8 rywalek. W ataku zanotowały 44% skuteczność, przy 41% przeciwniczek. MVP została wybrana Samanta Fabris, która zdobyła 21 oczek, kończąc 19 ataków (42%) i dokładając punkt blokiem i zagrywką. Jedną z liderek zespołu była także Miriam Sylla, zdobywczyni 16 oczek przy 54% skuteczności ataku (13 skończonych na 24 ataki i trzy punkty blokiem). Dobre wejścia notowała także Kimberly Hill, punktując w sumie 10 razy. W ekipie pokonanej dzieliła i rządziła Paola Egonu, która zdobyła 30 oczek (28 atakiem przy 52% skuteczności i po jednym blokiem i zagrywką). Z dobrej strony pokazały się też środkowe, Christina Chirichella zdobyła 13 punktów, a Stefana Veljković 11.

Imoco Volley Conegliano – Igor Gorgonzola Novara 3:1
(25:21, 25:17, 17:25, 25:23)

Imoco: Easy (7), De Kruijf (11), Danesi (7), Fabris (21), Wołosz (3),Sylla (16), De Gennaro (libero) oraz Hill (10), Nagaoka (1), Tirozzi i Fersino
Igor Gorgonzola: Carlini, Nizetich (3), Bartsch (10), Veljković (11), Egonu (30), Chirichella (13), Sansonna (libero) oraz Piccinini (2), Bici i Zannoni

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it