Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sukces pary Brożyniak/Janiak, zwyciężyli w World Tour w Doha

Sukces pary Brożyniak/Janiak, zwyciężyli w World Tour w Doha

Duży sukces odniosła polska para, Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Wygrali oni zaliczany do cyklu World Tour turniej Aspire Beach Volleyball Cup. W finale po zaciętym meczu biało-czerwoni pokonali parę z Rosji, Bakhnar/Bogatow.  Biało- czerwoni do turnieju głównego dostali się po wygraniu kwalifikacji. W turnieju wzięły udział także dwie inne, polskie pary, duety Groszek/Lewandowski i Wołoszuk/Ilewicz. Opadły jednak w kwalifikacjach.

Zmagania Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak  rozpoczęli od dwóch meczów kwalifikacyjnych. Bez problemów rozprawili się w nich  najpierw z parą z Australii Piper/ Halley. Potem w polskim pojedynku okazali się lepsi od duetu Groszek/Lewandowski.

W fazie grupowej Brożyniak i Janiak najpierw okazali się lepsi w dwóch setach od reprezentantów gospodarzy Mahmoud/Samomud. Walki jednak nie brakowało. Polacy wygrali odpowiednio 21:19 i 21 :17.  Pierwszego seta w turnieju stracili z reprezentantami Gambii, przegrali go dopiero na przewagi (21:23). Potem jednak już kontrolowali boiskowe wydarzenia, zwyciężyli w dwóch ostatnich partiach 21:16 i 15:11.

O półfinał Polacy powalczyli z japońską parą Shoji/Kurasaka. Gładko przegrali pierwszego seta (11:21). Powtórzył się jednak scenariusz z ostatniego meczu grupowego. Polacy szybko opanowali sytuację i przejęli kontrolę nad wydarzeniami (21:14, 15:6).

Półfinałowy mecz z parą ze Szwecji Ahman/Hellvig Brożyniak i Janiak zaczęli od pewnie wygranego seta (21:13), w drugim secie lepiej zaprezentowali się jednak siatkarze plażowi ze Skandynawii. W tie-breaku walki nie brakowało, ale to Polacy zachowali więcej zimnej krwi. Finałowymi rywalami Brożyniaka i Janiaka byli Rosjanie, Bakhnar/Bogatow.  Biało-czerwonym wejście w mecz zajęło trochę czasu, Rosjanie wygrali pierwszego seta. W kolejnej odsłonie to Polacy byli lepsi w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła.  Doprowadzili tym samym do tie-breaka. W nim walki nie brakowało, ale to Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak okazali się zwycięscy i tym samym zdobyli złote medale.