Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sukces młodych siatkarek plażowych

Sukces młodych siatkarek plażowych

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł zajęły 5. miejsce w turnieju finałowym Youth Continental Cup w austriackim Baden. Takie rezultat oznacza, że reprezentantki Polski zagrają w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które w tym roku w październiku odbędą się w Buenos Aires w Argentynie.

Po wygraniu wszystkich trzech spotkań w grupie Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł w ćwierćfinale turnieju w Baden trafiły na włoską parę Bertozzi/Scampoli. Rywalki w pierwszym secie okazały się lepsze w końcówce, wygrywając do 19, w drugiej partii biało-czerwone wyraźnie opadły z sił i przegrały do 14. Oznaczało to, że nasze siatkarki nie znalazły się w czwórce najlepszych zespołów turnieju, które grając w półfinale, miały już zapewniony awans do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Ale nie wszystko było jeszcze stracone, bowiem awans dawało również zajęcie piątej lokaty.

W niedzielę podopieczne trenera Rafała Szternela rozpoczęły rywalizację od meczu z austriacką parą Klinger R./Mitte. Świetnie spisujące się Polki w pierwszym secie wygrały pewnie do 15, w drugim rywalki troszkę wyżej postawiły poprzeczkę, mimo to poległy do 18. To oznaczało, że biało-czerwone powalczą o 5. miejsce i upragnioną kwalifikację. Ich rywalkami w ostatnim meczu turnieju była para Van Driel E./Schoon z Holandii. Pierwszy set padł łupem Pomarańczowych, które wygrały 21:18 i były już o krok od sukcesu. Nasze siatkarki jednak nie poddały i się i nie zwątpiły w wygraną. W drugiej partii pokonały rywalki 21:16, doprowadzając do remisu. W decydującej partii Polki również okazały się lepsze, zwyciężyły do 9 i… wywalczyły bilety do Argentyny. Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Buenos Aires w październiku tego roku.