Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: STS Olimpia Sulęcin zwyciężyła za trzy punkty

I liga M: STS Olimpia Sulęcin zwyciężyła za trzy punkty

W  jednym ze spotkań 20. kolejki 1. Ligi siatkówki mężczyzn STS Olimpia Sulęcin podejmowała KPS Siedlce. Podopieczni Łukasza Chajca świetnie weszli w mecz, mimo kilkupunktowej straty udało im się wygrać premierową partię. Kolejne dwie odsłony spotkania także padły łupem gospodarzy tego pojedynku, którzy dzięki tej wygranej awansowali na 11. pozycję w tabeli rozgrywek.

STS Olimpię i KPS Siedlce w ligowej tabeli dzieliło pięć miejsc. Warto przypomnieć, że do zakończenia drugiej rundy fazy zasadniczej zostało tylko sześć kolejek i każdy punkt jest na wagę złota. Dlatego to sobotnie spotkanie było ważne dla obu ekip, które chcą zrealizować swoje cele w tym sezonie. Śmiało można powiedzieć, że był to pojedynek z kategorii za sześć punktów.- Musimy wrócić do swojej gry z ostatnich meczów. Ciężkie spotkania przed nami. Cały czas nasz cel, który zakładaliśmy przed sezonem, jest w naszym zasięgu. Wierzę, że dziesiąte miejsce jest w naszym zasięgu. Taki cel zakładaliśmy sobie przed sezonem – powiedział przed spotkaniem Łukasz Chajec, trener STS-u Olimpii.

Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęli siedlczanie (7:3). Jednak gospodarze dość szybko odrobili straty (10:12 i 14:14). Od tego momentu zespoły grały dość równo, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali sulęcinianie, którzy byli wspierani przez licznie zgromadzoną publiczność. STS Olimpia tę partię wygrała pewnie 25:22.

Podopieczni Łukasza Chajca poszli za ciosem i w drugim secie dość szybko narzucili przeciwnikowi swoje warunki gry (8:5 i 15:14). Siatkarzom KPS-u Siedlce nie można było odmówić walki, ale podobnie jak w secie pierwszym końcówka ułożyła się po myśli gospodarzy. Wygrali tę część meczu do 21 i tylko set dzielił ich od cennych trzech punktów.

Sulęcinianie nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa w trzeciej części sobotniego spotkania. Co prawda początkowo przegrywali 1:3, ale po chwili odskoczyli na sześć oczek (13:7 i 18:12). Podopieczni Witolda Chwastyniaka nie potrafili do końca seta już znaleźć sposobu, aby zatrzymać zawodników Olimpii Sulęcin (15:22). Gospodarze do końca utrzymali równy rytm gry i pewnie zwyciężyli 25:15 oraz w całym meczu 3:0.

STS Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 3:0
(25:22, 25:21, 25:15)