Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Strózik i Dąbrowska w beniaminku pierwszej ligi kobiet

Strózik i Dąbrowska w beniaminku pierwszej ligi kobiet

Coraz więcej wiadomo na temat kształtu kadry opolskiego siatkarskiego beniaminka w zmaganiach na zapleczu Orlen Ligi. Na pewno nie zabraknie zarówno wzmocnień, jak i odejść.

Przede wszystkim możemy być już pewni, że do składu dołączy dwójka niezwykle obiecujących przyjmujących: Daria Dąbrowska i Natalia Strózik. Pierwsza z nich ma 21 lat i ostatni sezon sporo grała w występującym w ekstraklasie Pałacu Bydgoszcz, z którym zajęła 12. miejsce na koniec sezonu. Mierząca 180 cm zawodniczka, pochodząca z Malborka, wcześniej natomiast reprezentowała barwy Trefla Sopot w Młodej Lidze. Druga z kolei jest o niespełna rok starsza i sześć centymetrów wyższa, a do tego może grać również na pozycji atakującej. Do Opola przychodzi z wicemistrzyń kraju, czyli ekipy Budowlanych Łódź, gdzie co prawda była rezerwową, jednak dawano jej szansę zaprezentowania swoich umiejętności w meczach krajowej elity. Trzy wcześniejsze sezony pochodząca z Tychów siatkarka rozegrała w Stali Bielsko-Biała. Ponadto w przeszłości była powoływana do młodzieżowych reprezentacji kraju.To jeszcze nie koniec wzmocnień, bo rozgrywki w I lidze w nowym sezonie zapowiadają się na wyjątkowo trudne – ocenia kierownik opolskiej drużyny Jan Piotrowski. – Z tego co obserwujemy i po tym, jakie do nas docierają informacje czy plotki, to wiemy, że wszystkie drużyny bardzo mocno się zbroją i trzeba będzie włożyć sporo wysiłku w zbudowanie składu na odpowiednim poziomie.

Jak to często w życiu bywa, jeśli się zatrudnia, to i zwalnia. Już teraz wiadomo, że z zespołu odejdą na pewno: atakująca Inez Pfeiffer, przyjmująca Angelika Wilczyńska i atakująca Agnieszka Kazaniecka. Zostaną natomiast takie zawodniczki jak libero Magdalena Kuziak, rozgrywająca Natalia Czapla czy siostry Maria (rozgrywająca) i Magdalena (przyjmująca) Woźniczka.

Cały artykuł Łukasza Balińskiego w serwisie nto.pl

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved