Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stojczew: Reprezentacja Polski? Nic o tym nie wiem

Stojczew: Reprezentacja Polski? Nic o tym nie wiem

fot. Katarzyna Antczak

Po nieudanych dla reprezentacji Polski igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro rozgorzała dyskusja, czy Stephane Antiga i Philippe Blain dalej mają prowadzić biało-czerwonych. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, a już pojawiają się pierwsze nazwiska ewentualnych następców. Jedno z nich to Radostin Stojczew. Bułgar jednak nie ukrywał zaskoczenia takimi rewelacjami.

Przypomnijmy, że w Rio de Janeiro biało-czerwoni fazę grupową zakończyli na drugim miejscu, tuż za Argentyną. Przegrali tylko jedno spotkanie z Rosją 2:3. Potem w ćwierćfinale los skojarzył Polaków z niewygodnym dla nich rywalem – USA. Skończyło się porażką 0:3 i odpadnięciem z turnieju. Dyskusje na temat zmiany selekcjonera rozgorzały praktycznie już chwilę po ostatnim gwizdku sędziego. Temat podchwycili Włosi, którzy nawet podali już nazwiska ewentualnych kandydatów. Wymienili oni chociażby obecnego trenera mistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Ferdinando de Giorgiego i Radostina Stojczewa.

Informację odnoście tego pierwszego zdementował szybko prezes ZAKSY, Sebastian Świderski. Podkreślił on, że żadna oficjalna propozycja nie padła. Były reprezentant Polski studził także emocje, mówiąc, żeby z ewentualnymi następcami Stephane’a Antigi zaczekać do czasu oficjalnej decyzji PZPS-u. Zdziwiony takimi rewelacjami był także drugi z wymienionych kandydatów, Radostin Stojczew. –  Nic o tym nie wiem. Nic z tego nie jest prawdą. Nikt się ze mną nie kontaktował w związku z reprezentacją Polski. Praca z takimi zespołami jak Polska czy Rosja jest bardzo interesująca, ale żadnej oferty nie dostałem. Odrzuciłem wszystkie propozycje z klubów i do końca sezonu nie będę miał zespołu – powiedział bułgarskim mediom znakomity szkoleniowiec. Przyszłość trenerów Antigi i Blaina będzie znana wkrótce, kiedy to Antiga złoży raport i odbędą się rozmowy ze związkiem. Nam na razie nie pozostanie nic innego, jak tylko czekać.źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved