Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stojczew w grze o kadrę Rosji

Stojczew w grze o kadrę Rosji

fot. Katarzyna Antczak

Kibice w Polsce z niecierpliwością czekają na ogłoszenie nazwiska trenera reprezentacji Polski. Jak poinformowały władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wszystkie kandydatury, które wpłynęły do 31 października, zostały zaopiniowane pozytywnie. Wśród nich jest Radostin Stojczew, który jak podają rosyjskie media, jest również w gronie kandydatów do objęcia schedy po Władimirze Aleknie.

Już wiadomo, że 16 szkoleniowców będzie ubiegało się o stanowisko trenera polskiej kadry. Wśród nich jest Bułgar Radostin Stojczew, którego nazwisko jako jedno z pierwszych zostało ujawnione przez prezesa PZPS-u Jacka Kasprzyka. Wiele osób z siatkarskiego środowiska twierdzi, że prawdopodobnie jest to najlepszy kandydat na selekcjonera. Jednak jak donoszą rosyjskie media, Stojczew jest również w gronie trenerów, którzy mogą objąć kadrę Rosji. Wakat po Władimirze Aleknie mogą zapełnić również: Philippe Blain, Aleksiej Werbow, Boris Grebennikow oraz Siergiej Szlapnikow.

W kontekście reprezentacji Polski pojawiło się także nazwisko Slobodana Kovaca. Jak bowiem ustalił Przegląd Sportowy, jego kandydatura znalazła się w gronie tych szesnastu przesłanych do PZPS-u. Kovac w latach 2014-2015 prowadził reprezentację Iranu, z którą wywalczył czwarte miejsce w Lidze Światowej i szóste podczas światowego czempionatu. Jego przygoda z irańską siatkówką zakończyła się w dość niemiłej atmosferze. Po konflikcie z Irańczykami Serb objął Sir Safety Perugia.Inny kandydat do objęcia schedy po Stephane’ie Antidze,, Daniele Bagnioli poprowadzi natomiast jeden z włoskich klubów. Były szkoleniowiec Dynama Moskwa będzie najprawdopodobniej trenerem Top Volley Latina, zastąpi na tym stanowisku Vincenzo Nacciego, który rozstał się z drużyną w październiku.

Głosy co do selekcjonera polskiej kadry w siatkarskim środowisku są podzielone. Ryszard Bosek w rozmowie z Przeglądem Sportowym twierdzi, że być może posadę trenera reprezentacji powinien objąć ktoś z doświadczeniem, ale zarazem młody. – Może potrzebny jest młody wilczek, który odniósł już pierwsze sukcesy, ale nie jest jeszcze wypalony – powiedział Bosek, dodając po chwili: – Jestem trochę zawiedziony tym, że PZPS nie zdecydował się na rozszerzenie listy kandydatów i nie wysłał zaproszenia do żadnego szkoleniowca. Wśród osób, które zgłosiły się do związku, są oczywiście wybitni fachowcy, ale wielu z tych trenerów po prostu szuka pracy. Stracili posady w klubach lub reprezentacjach i zgłosili się do nas. Kogo więc zdaniem mistrza świata z 1974 roku powinien wybrać PZPS? – Najpierw działacze muszą się zdecydować, w którą stronę chcą pójść i jaką mają wizję, a potem wybierać z grona kandydatów. Nie jestem przekonany, czy oddanie po raz kolejny kadry jednemu z byłych selekcjonerów byłoby dobrym pomysłem, ale nie chcę niczego sugerować – zakończył Ryszard Bosek.

Kto zostanie trenerem polskich siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy, przegladligowy.com, sport.onet.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved