Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stocznia szuka koła ratunkowego

Stocznia szuka koła ratunkowego

Dramatyczna sytuacja szczecińskiego klubu. Zawodnicy dostali tylko jedną wypłatę i niedługo będą mogli rozwiązywać umowy. Mecz w Katowicach na szczęście się odbędzie.

Nie będę ukrywał, że jest dobrze. Sytuacja jest bardzo trudna, ale nie poddajemy się, walczymy o przyszłość drużyny – mówi „Przeglądowi Sportowemu” prezes szczecińskiego klubu Jakub Markiewicz. – Byliśmy dogadani z pewnym bardzo dużym sponsorem, ale ostatecznie nie doszło do podpisania umowy i zostaliśmy z długami. Teraz pilnie szukamy wyjścia awaryjnego – dodaje Markiewicz. Nazwy „dużego sponsora” nie chce wymieniać, ale podał ją na swoim blogu Luca Passini, dziennikarz „La Gazzetta dello Sport”. Jego zdaniem chodzi o Orlen, który – jak informowano na łamach „PS” – zainwestował 100 milionów złotych w dwuletni kontrakt Robert Kubicy. Nic więc dziwnego, że na siatkówkę nie wystarczyło już funduszy.Sytuacja Stoczni jest bardzo zła. Klub, który miał być nową potęgą PlusLigi, wypłacił zawodnikom zaledwie jedną pensję, a na kolejne nie wystarczyło już środków. Siatkarze zaczynają się buntować, pojawiły się nawet informacje, że mogą odmówić gry w sobotnim meczu z GKS-em Katowice. – Na tę chwilę sytuacja jest opanowana. Wszyscy siatkarze pojechali do Katowic i wezmą udział w meczu. Zawodnicy i trenerzy wiedzą, jaka jest sytuacja, wiedzą, że walczymy o pozyskanie nowego sponsora i załatanie dziury budżetowej. Wierzę, że już w najbliższych dniach uda nam się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji. Nie wyobrażam sobie, żeby ten wspaniały projekt, który tworzymy, miał się zakończyć katastrofą. Zbudowaliśmy bardzo silny zespół, mamy w składzie najlepszego siatkarza Europy, a w drużynie jest chemia i bardzo dobra atmosfera. Musimy to ratować – mówi Markiewicz, który w 2014 zbudował właściwie od zera szczeciński klub (wtedy pod nazwą Espadon) i zainwestował w niego kilka swoich milionów złotych.

Co jeśli akcja ratunkowa się nie powiedzie? – Wolę o tym nie myśleć. Jeśli zaległości przekroczą 90 dni i zawodnicy będą chcieli odejść, siądziemy z nimi do stołu i będziemy rozmawiali. Dzisiaj możliwy jest niestety każdy scenariusz, nawet ten najgorszy – przyznaje ze smutkiem prezes klubu.

O propozycjach dla Kurka w kuluarach mówi się już od kilku tygodni, teraz Passini podaje nawet nazwę jednego z klubów. Jego zdaniem atakujący reprezentacji Polski ma propozycję z Zenita Sankt Petersburg. W rosyjskim klubie Kurek miały zastąpić kubańskiego… przyjmującego Oreola Camejo. Bo w ataku gra w Petersburgu słynny Georg Grozer. – Bez komentarza – mówi o tej informacji menedżer Kurka Jakub Michalak. Jednocześnie przyznaje, że atakujący reprezentacji Polski cały czas ma wiele ofert. – Są propozycje z Japonii, Włoch, Turcji i Chin. Do tej pory nie zaczynaliśmy rozmów z tymi klubami, ale w sytuacji, w jakiej znalazła się Stocznia, musimy być przygotowani na wariant B – mówi Michalak. – Bartek i inni szczecińscy zawodnicy nie chcą opuszczać Stoczni. Wszyscy trzymamy kciuki za ten projekt i wierzymy, że klubowi uda się znaleźć sponsora. Nie da się jednak grać za wirtualne pieniądze. Żaden zawodnik nie jest instytucją charytatywną – mówi Michalak, który opiekuje się czterema siatkarzami Stoczni. Poza Kurkiem także Lukašem Tichačkiem, Bartłomiejem Kluthem i Aleksandrem Maziarzem.

Cały artykuł Kamila Drąga dostępny w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved