Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stern nowym zawodnikiem Chemika Bydgoszcz. Klub walczy o sponsora tytularnego

Stern nowym zawodnikiem Chemika Bydgoszcz. Klub walczy o sponsora tytularnego

fot. bluvolleyverona.it

W środę odbyła się konferencja prasowa Chemika Bydgoszcz. Podczas spotkania z dziennikarzami klub poinformował przede wszystkim o zakontraktowaniu nowego zawodnika oraz o rozmowach dotyczących pozyskania sponsora tytularnego.

Przed główną częścią konferencji głos zabrał członek zarządu Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka, Tomasz Konieczyński, który przedstawił kwestię tego, iż nowy zarząd klubu musiał borykać się z szeregiem problemów. – To były niezwykle trudne dwa miesiące dla klubu, prezesa i całego Stowarzyszenia. W ciągu tego okresu pojawiły się momenty, gdzie myśleliśmy, czy nasza misja ratunkowa będzie skuteczna. Ostatecznie pierwszy etap działań uważamy za zakończony. Dziś mamy wrażenie, że wszystko mamy pod kontrolą. Czas na nowe otwarcie, w którym nie spoglądamy na przeszłość, tylko patrzymy w przód – powiedział Konieczyński.Następnie krótko o przygotowaniach zespołu przed nadchodzącym sezonem PlusLigi opowiedział trener zespołu, Przemysław Michalczyk.Sezon rozpoczęliśmy według naszego harmonogramu. Zespół stawił się w komplecie, w dobrym zdrowiu i bardzo zmotywowany. Jest duże zaangażowanie. Drużyna wygląda na waleczną i taką, która łatwo skóry nie sprzeda – powiedział trener. – Obecnie mamy okres budowania ogólnej wytrzymałości i kładziemy duży nacisk na indywidualne wyszkolenie zawodników. Sezon przygotowawczy rozkręca się i o jego efektach będziemy informować – dodał Michalczyk.

Główną częścią spotkania było przedstawienie nowego gracza w szeregach Chemika Bydgoszcz. Do drużyny znad Brdy dołączył Tomcek Stern. 24-latek jest podstawowym atakującym reprezentacji Słowenii, która niedawno walczyła w Gdańsku o przepustkę na igrzyska olimpijskie w Tokio. W ostatnim sezonie siatkarz występował we włoskiej Top Volley Latina. – Rozmowy na temat zakontraktowania Tomcka trwały dość długo. Podczas turnieju w Gdańsku mieliśmy okazję spotkać się z menadżerem zawodnika i obserwować grę jego samego. W tym tygodniu dopięliśmy wszystkie szczegóły tego transferu – skomentował sprawę prezes spółki, Wojciech Jurkiewicz.Tomcek dołączy do nas po mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że ominą go kontuzje, gdyż będzie on stanowił o sile tego zespołu – dodał Jurkiewicz. Pozyskanie atakującego sprawiło, że do zamknięcia składu bydgoszczanom brakuje jednego środkowego. – Najpewniej będzie to jakiś młody, perspektywiczny gracz. Mam nadzieję, że do końca sierpnia uda nam się zamknąć temat składu – stwierdził prezes.

Ponadto włodarze klubu odnieśli się także do kwestii finansowania i pozyskiwania sponsorów przez Chemika. – W momencie, gdy przejmowaliśmy klub, mieliśmy podpisane trzy kontrakty sponsorskie oraz umowę z miastem, która obowiązuje do końca roku. Teraz jednak jesteśmy na etapie podpisywania kolejnych porozumień. Na teraz możemy powiedzieć, że obecnie mamy ponad dziesięciu sponsorów – powiedział Konieczyński, który zaznaczył także, iż Chemik prowadzi rozmowy w sprawie zdobycia sponsora tytularnego. – Najważniejsze, że prowadzimy zaawansowane rozmowy ze sponsorem tytularnym. Nie możemy przedstawić nazwy firmy, ale na początku września oczekujemy wizyty właścicieli w Bydgoszczy – dodał członek zarządu SBS.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved