Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga wybrał piętnastu siatkarzy

Stephane Antiga wybrał piętnastu siatkarzy

fot. pzps.pl

Stephane Antiga, trener kadry narodowej mężczyzn, po konsultacjach z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej ustalił skład na drugą część zgrupowania rozpoczynającego się w poniedziałek, 2 maja, w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Na zgrupowaniu zabraknie Jakuba Jarosza, Wojciecha Żalińskiego, Andrzeja Wrony, Pawła Woickiego i Łukasza Wiśniewskiego.

 Reprezentacja Polski na drugą część zgrupowania sezonu 2016:

Bartosz Bednorz – przyjmujący

Mateusz Bieniek – środkowy

Rafał Buszek – przyjmujący

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Piotr Gacek – libero

Karol Kłos – środkowy

Dawid Konarski – atakujący

Michał Kubiak – przyjmujący

Bartosz Kurek – przyjmujący/atakujący

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Mateusz Mika – przyjmujący

Marcin Możdżonek – środkowy

Piotr Nowakowski – środkowy

Artur Szalpuk – przyjmujący

Paweł Zatorski – libero

 

Stephane Antiga – trener

Philippe Blain – asystent trenera

 

Ze wskazanej grupy piętnastu zawodników sztab trenerski wyłoni „czternastkę” na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, który rozegrany zostanie w Tokio (28 maja – 5 czerwca z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski, Wenezueli).

Wylot do Japonii poprzedzi start w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (17-19 maja w Krakowie z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii). – Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończyli wcześniej sezon ligowy, i sparingpartnerów dobiegła dzisiaj końca. Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie podczas tej części przygotowań Piotrkowi Hainowi, Bartkowi Lemańskiemu, Maćkowi Muzajowi i Łukaszowi Wiese.

Z dotychczasowej listy 20 zawodników musiałem podziękować pięciu i to jest dla trenera najtrudniejszy moment, szczególnie kiedy widzi się zaangażowanie poszczególnych graczy. Takie są jednak zadania wynikające z selekcji. Jestem dumny z faktu i dziękuję Kubie Jaroszowi, Andrzejowi Wronie, Łukaszowi Wiśniewskiemu, Pawłowi Woickiemu, Wojtkowi Żalińskiemu, że zawsze są gotowi do reprezentowania Polski. W poniedziałek zaczynamy kolejny etap pracy, w którym skupimy się na optymalnym przygotowaniu formy na kluczowe teraz olimpijskie kwalifikacje – powiedział Stephane Antiga – trener kadry narodowej mężczyzn.

Tempo na starcie sezonu reprezentacyjnego jest niezwykle szybkie, stąd Stephane musi podejmować szybkie decyzje, ale rozeznanie w potencjale i dyspozycji poszczególnych graczy ma znakomite. Wszystkie potrzeby kadry przed rywalizacją o olimpijskie paszporty są realizowane, żeby w Tokio byli w dobrej dyspozycji fizycznej i mentalnej – mówi Jacek Kasprzyk – wiceprezes ds. sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved