Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: W niedzielę wszystko jest możliwe

Stephane Antiga: W niedzielę wszystko jest możliwe

fot. pzps.pl

Od połowy lutego selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga podpatrywał polskich siatkarzy w meczach PlusLigi oraz Ligi Mistrzów. W Gdańsku Francuz był na trybunach 16 lutego podczas starcia Lotosu Trefla z Zenitem Kazań. Pomimo wcześniejszego planu obserwowania na żywo w Ergo Arenie także niedzielnego starcia gdańszczan z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle ostatecznie trener ten mecz będzie śledził jednak przed telewizorem.

W piątek 26 lat skończył Damian Schulz. Po meczu z Zenitem Kazań mówił selekcjoner, że to ciekawy zawodnik. W niedzielę oczy trenera będą zwrócone właśnie na niego?Stephane Antiga: – Zdecydowanie jest to dobry, ciekawy zawodnik i jest jednym z kandydatów na pozycję atakującego w reprezentacji Polski. Są oczywiście starsi, również bardzo dobrzy zawodnicy, jak Jarosz, Konarski i Kurek, ale są też młodzi, jak Bołądź, Muzaj i Schulz. Damian gra coraz więcej, jest zawodnikiem kompletnym – zarówno dobrze zagrywa, jak i blokuje.

W czym trenera zdaniem tkwi w tym sezonie siła najbliższego rywala Lotosu Trefla Gdańsk, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle?

ZAKSA w tym sezonie ma świetny skład, a także taką przewagę nad innymi drużynami z czołówki, że nie występuje w rozgrywkach europejskich. Wyniki w tym sezonie świadczą, że trener de Giorgi wykonuje tam świetną pracę. Jednak Puchar Polski pokazał, że ten zespół może też przegrać. Na pewno kędzierzynianie są faworytem do wygrania tegorocznej PlusLigi, zobaczymy, czy do końca rozgrywek utrzymają tak świetną formę i cały sezon zakończą na pierwszym miejscu.

Przed meczem Jastrzębskiego Węgla z PGE Skrą Bełchatów wytypował trener dokładny wynik meczu, ma trener typy przed niedzielnym starciem Lotosu Trefla z ZAKSĄ?

Oglądałem ostatnio na żywo starcie Lotosu Trefla z Zenitem Kazań. W tym meczu gdańszczanie grali bardzo dobrze, mocno walczyli. Później mieli nieudane starcie z Jastrzębskim Węglem, w którym właściwie tylko Mika zaprezentował się dobrze, ale z kolei w środę znów wrócili na właściwe tory w Bydgoszczy. Na pewno odpowiednie treningi i szkolenie przyniosły rezultaty. ZAKSA z kolei ostatnie starcie z Asseco Resovią Rzeszów wygrała, ale nie pokazała aż tak wysokiej formy, jak w poprzednich meczach. Moim zdaniem w niedzielę wszystko jest możliwe.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved