Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Trwa selekcja

Stephane Antiga: Trwa selekcja

fot. pzps.pl

– Przyjechały do nas bardzo mocne zespoły, ale zawsze jest lepiej wygrywać niż przegrywać, dlatego mimo że nie jesteśmy jeszcze w najwyższej dyspozycji, zrobimy wszystko, aby wygrać – mówił na konferencji prasowej przed turniejem Ligi Światowej w Łodzi Michał Kubiak. – Trwa selekcja, ale każdy może pokazać na co go stać – zauważył Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski.

W Łodzi w turnieju Ligi Światowej zagrają Argentyna, Francja, Polska i Rosja. Kapitanowie i trenerzy tych zespołów spotkali się w czwartek w Łodzi z przedstawicielami mediów. – Julio Velasco jest nieobecny na konferencji ze względu na sprawy osobiste, dlatego ja go zastępuję. Drugi weekend jest dla nas bardzo istotny, trenowaliśmy bardzo ciężko, aby jak najlepiej się do niego przygotować, bo to również część przygotowań do igrzysk w Rio – mówił na konferencji prasowej w Łodzi Julian Alvarez, asystent selekcjonera reprezentacji Argentyny. – Przed nami kolejny trudny weekend, będziemy walczyć z trzema bardzo silnymi drużynami, chcemy, aby to było doświadczenie, z którego wiele się nauczymy. Musimy grać bardziej agresywnie, pokazać jeszcze lepszą siatkówkę niż tydzień temu, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio – dodał Luciano de Cecco, kapitan Argentyńczyków. Cieszę się, że kolejny raz mam okazję brać udział w turnieju Ligi Światowej, ale ze względu na mój wiek mam nadzieję, że to już ostatni taki turniej – przyznał Siergiej Tietiuchin.To zawsze przyjemność grać w Polsce, ponieważ atmosfera tutaj jest fantastyczna, a kibice wszystkich wspaniale dopingują. Najważniejsze dla nas będą igrzyska olimpijskie i przygotowanie do nich, ale również Liga Światowa jest dla nas istotna. Dzięki meczom rozgrywanym tutaj przeciwko silnym drużynom mamy szansę jeszcze lepiej się przygotować. Zrobimy wszystko, aby tutaj wygrać. Jestem pewien, że po raz kolejny będziemy mieli tutaj piękne święto siatkówki – zarówno dla tych, którzy będą w hali, jak i tych przed telewizorami – dodał kapitan sbornej. – Zawsze wierzę swojemu kapitanowi, ale nie kiedy mówi, że to będzie jego ostatni turniej Ligi Światowej. Chciałbym pogratulować organizatorom turnieju, zawsze jesteśmy pod wrażeniem warunków, jakie nam tutaj zapewniają, dzięki nim możemy się jeszcze lepiej przygotować do meczów. Teraz koncentrujemy się na pierwszym meczu, który zagramy z Francją – mówił Władimir Alekno, selekcjoner reprezentacji Rosji.

Granie tutaj to zawsze przyjemność ze względu na warunki, kibiców i atmosferę. Wielu moich zawodników czuje się tutaj jak w domu, szczególnie MVP PlusLigi – Benjamin Toniutti. To będzie niezwykły weekend, będziemy grać z mistrzami olimpijskimi, mistrzami świata i Argentyną prezentującą niespotykany styl gry. Jeszcze niedawno, podobnie jak Polska, graliśmy w Japonii, tydzień temu w Sydney – to trudne, ale jesteśmy profesjonalistami i damy z siebie wszystko – zapewnił Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji. – To zawsze wielka przyjemność przyjechać do Polski, aby tutaj grać. Organizacja jest tutaj bardzo dobra, a atmosfera fantastyczna. Po ostatnim weekendzie ten jest bardzo ważny, bo mamy tutaj cztery drużyny, które będą grać w turnieju olimpijskim, a w fazie grupowej najpewniej zagramy przeciwko któremuś z tych zespołów, co tym bardziej podnosi wagę tych zmagań – dodał Benjamin Toniutti.

– Jesteśmy zadowoleni, że znowu możemy być wszyscy razem po trzech tygodniach od zakończenia turnieju w Tokio. Dziękujemy federacji i trenerowi, że postawiła na swoim i zorganizujemy turniej finałowy w Polsce, dzięki czemu mamy pewne miejsce w finałach, a teraz niektórzy zawodnicy mogą odpocząć, możemy też testować inne ustawienia – mówił kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak. Przyjechały do nas bardzo mocne zespoły, ale zawsze jest lepiej wygrywać niż przegrywać, dlatego mimo że nie jesteśmy jeszcze w najwyższej dyspozycji, zrobimy wszystko, aby wygrać. Życzę wszystkim dobrej gry, a zwycięstw naszej drużynie – dodał Kubiak.

– Bardzo się cieszę, że gramy trzy mecze w Łodzi, bo warunki tutaj, jak zresztą zawsze w Polsce, są bardzo dobre. Najważniejsze dla nas jest pracowanie nad tym, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio. Może poziom nie jest jeszcze najwyższy, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać i jak zawsze damy z siebie 100%, szczególnie że gramy przed własną publicznością. Będziemy grali bez Drzyzgi i Miki, którzy są z nami tutaj, pracują nad przygotowaniem fizycznym do Rio. Trwa selekcja, ale każdy może pokazać na co go stać – zauważył Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved