Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Stephane Antiga: To nie wstyd, że przegraliśmy

Stephane Antiga: To nie wstyd, że przegraliśmy

Reprezentacja Polski nie zagra w finale turnieju w Berlinie i nie powalczy o bezpośrednią przepustkę do Rio de Janeiro. Szanse na to polskim siatkarzom odebrali Francuzi, którzy okazali się lepsi w półfinale. Mimo wygranej 3:0 ich przewaga w całym meczu wcale nie była wyraźna, a biało-czerwoni spisywali się świetnie i mieli swoje szanse w tym meczu. – Obecnie reprezentacja Francji jest najlepszą drużyną na świecie i to nie wstyd, że przegraliśmy – ocenił Stephane Antiga.

Trzy sety pełne zaciętej walki na najwyższym poziomie i emocji, które od początku do końca sięgały zenitu. Dwie pierwsze partie zakończyły się długą walką na przewagi, a obie zakończyły się niestety po błędzie biało-czerwonych w ataku. Mimo to postawie podopiecznych Stephane’a Antigi nie można nic zarzucić, a polski zespół grał na najwyższym światowym poziomie. – I  w pierwszym secie, i w drugim graliśmy bardzo dobrze. Nasza gra była imponująca, ale to nie wystarczyło, bo Francuzi zrobili różnicę na zagrywce. W drugim secie Rouzier zagrywał nie aż tak mocno, ale bardzo blisko linii – ocenił szkoleniowiec biało-czerwonych. – Francuzi są bardzo dobrze przygotowani. Mają bardzo dobrą organizację gry i grają razem od dawna, mimo że są młodzi. Dzięki temu grają coraz lepiej. My mieliśmy okazje, ale nie mieliśmy szczęścia – dodał Stephane Antiga.

Tak naprawdę polski zespół niewiele odstawał od swoich rywali, a cały pojedynek był godny starcia mistrzów świata z mistrzami Europy. – Francja zrobiła jedną serię w trzecim secie i to wszystko, my graliśmy naprawdę dobrze, dużo lepiej niż dzień wcześniej. Obecnie reprezentacja Francji jest najlepszą drużyną na świecie i to nie wstyd, że przegraliśmy – podsumował Stephane Antiga. – Chcieliśmy wygrać i wiedzieliśmy, że jest to możliwe. Przegraliśmy 0:3, ale wiedzieliśmy, że jesteśmy blisko rywali. Szkoda, że trochę brakowało – powiedział smutny szkoleniowiec.

Teraz przez polskimi siatkarzami walka o trzecie miejsce w turnieju. Da ono prawo do gry w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się w maju w Japonii. Drugi raz w tym turnieju w niedzielę Polacy zmierzą się więc z Niemcami, którzy przegrali z Rosją. – Zespół jest świeży, bo nie straciliśmy dużo energii i w meczu z Francją, i wcześniej z Niemcami. I gramy bardzo dobrze – stwierdził Antiga. – Jeśli zagramy tak jak dzisiaj, to myślę, że wygramy, choć wiadomo, że trzeba wygrać trzy sety – dodał francuski trener Polaków.

źródło: inf. własna, TVP Sport