Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stephane Antiga: Spodobał mi się pomysł klubu

Stephane Antiga: Spodobał mi się pomysł klubu

fot. KS Developres Rzeszów

Zdecydowanie najbardziej zaskakującą jak dotąd informacją, jeżeli chodzi o sezon transferowy w polskiej lidze jest objęcie Developresu SkyRes Rzeszów przez Stephane’a Antigę, który jak dotąd pracował tylko z mężczyznami. – Spodobał mi się pomysł klubu – powiedział francuski szkoleniowiec od lat mieszkający w Polsce. Antiga podpisał z rzeszowskim klubem trzyletnią umowę.

Co przekonało Stephane’a Antigę do związania się z klubem z Rzeszowa? – Spodobał mi się pomysł klubu, fakt początkowo wyglądało to trochę dziwnie. Ludzie pomyśleli, że ryzykuję, ale myślę, że nie. Oczywiście na początku trzeba będzie włożyć trochę pracy w  to, aby się zaadoptować, bo nigdy jeszcze nie pracowałem z kobietami. Jest tu wszystko, aby można było dobrze pracować i ja jestem naprawdę głodny sukcesów – powiedział trener, który chwalił sobie także samo miasto Rzeszów, halę i kibiców przychodzących na Podpromie.Developres SkyRes Rzeszów nie ukrywa dużych ambicji. – Najważniejszy jest aspekt sportowy. W tamtym sezonie Developres zdobył brązowy medal, a możemy moim zdaniem zapracować na to, by było jeszcze lepiej – powiedział Stephane Antiga podkreślając także kolejny powód swojej decyzji. Marzeniem jest rzecz jasna mistrzostwo Polski. – Oczywiście taki jest cel klubu – dodał. Przyznał oczywiście, że musiał się zastanowić nad przyjęciem tej oferty.

Praca z Developresem SkyRes Rzeszów to kolejne po reprezentacjach Polski i Kanady oraz Onico Warszawa wyzwanie dla młodego wciąż szkoleniowca. – Dwa lata temu podjęcie pracy w Onico Warszawa też było dla mnie wyzwaniem. Wspominam ten okres bardzo dobrze, byliśmy w stanie rozwijać coś fajnego w Warszawie – powiedział trener Antiga. Nie jest on pierwszym trenerem, który w CV może wpisać pracę z zespołami męskimi i żeńskimi. Można wymienić chociażby Jacka Nawrockiego, Piotra Makowskiego, Miguela Falaskę czy Bernardo Rezende.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved