Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Wszystko robimy dobrze, teraz tylko to utrzymać

Stephane Antiga: Wszystko robimy dobrze, teraz tylko to utrzymać

fot. Katarzyna Antczak

Onico Warszawa odniosło czwarte zwycięstwo z rzędu, w tym trzecie bez utraty punktu. Dobra dyspozycja podopiecznych Stephane’a Antigi zaowocowała wysokim, czwartym miejscem w tabeli PlusLigi na dwie kolejki przed końcem rundy. – Trzeba dalej grać tak, jak gramy, zachować koncentrację do samego końca, musimy być agresywni. Wszystko robimy dobrze, bronimy, blokujemy, atakujemy, zagrywamy – teraz trzeba to po prostu utrzymać – nie miał wątpliwości szkoleniowiec.

Francuski trener miał powody do zadowolenia, bowiem stołeczna ekipa wygrała kolejny ligowy mecz. Tym razem pokonała we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Zwycięstwo było tym cenniejsze, że przed startem 13. kolejki obie drużyny miały po tyle samo punktów. – Jestem dumny, nie tylko dlatego, że wygraliśmy mecz. Bardzo podoba mi się reakcja i zachowanie zawodników na boisku. W trzecim secie nie graliśmy dobrze, nie mieliśmy dokładnego rozegrania, popełnialiśmy sporo błędów. Ale wróciliśmy i później zagraliśmy bardzo dobrze. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku. Naszym celem jest udział w Pucharze Polski – skomentował Stephane Antiga.Jedynym mankamentem był przestój warszawian w czwartym secie, gdy rywale odrobili aż osiem piłek meczowych. Najpierw dwukrotnie akcji nie skończył Wojciech Włodarczyk, później świetną serią zagrywek popisał się Blake Scheerhoorn.Po prostu czasami to siedzi w głowie, że wydaje się nam, że to już jest koniec. Zrobiliśmy trzy błędy po dobrym przyjęciu, próbując fajnego i spektakularnego zakończenia akcji. Z kolei później Scheerhoorn zagrywał bardzo dobrze i mocno, do pierwszej, piątej czy szóstej strefy. Brakowało nam w tym momencie trochę koncentracji, ale na szczęście skończyło się wszystko po naszej myśli – zaznaczył szkoleniowiec Onico Warszawa.

Dyspozycja warszawian od kilku kolejek wyraźnie idzie w górę. Były trener polskiej kadry nie ukrywał zadowolenia z faktu, że jego podopieczni nie pozwolili olsztynianom na zaprezentowanie swoich umiejętności. – Po meczu jesteśmy bardzo zadowoleni, że komplet punktów został u nas. Dzięki temu zwycięstwu mamy obecnie dobrą pozycję w tabeli. Następną kolejkę zagramy w Lubinie, na pewno nie będzie łatwo. Czeka nas długa podróż. Później przerwa i ostatni mecz w tym roku z ekipą Cerrad Czarnych Radom. Trzeba dalej grać tak, jak gramy, zachować koncentrację do samego końca, musimy być agresywni. Wszystko robimy dobrze, bronimy, blokujemy, atakujemy, zagrywamy – teraz trzeba to po prostu utrzymać. Jak nie mamy skutecznego ataku w pierwszej akcji, to później możemy skutecznie bronić i wyprowadzać kontry. Możemy wygrać nie tylko z atakiem i blokiem, w każdym elemencie spisujemy się dobrze i jesteśmy niebezpieczni – nie ukrywał zadowolenia Antiga.

Sporo ciepłych słów szkoleniowiec skierował pod adresem Bartosza Kwolka. Młody przyjmujący otrzymał statuetkę MVP, m.in. za świetną serię w polu serwisowym w premierowej odsłonie. – Seria Bartka na zagrywce bardzo nam pomogła, w końcu zapunktował cztery razy. Jeśli byłby jeszcze bardziej regularny, byłoby fantastycznie. (śmiech) Na szczęście wciąż jest młody i ma jeszcze trochę czasu. Pracuje ciężko, teraz gra regularnie w pierwszej szóstce, na początku sezonu różnie z tym bywało. Podoba mi się współpraca z nim, zresztą jak z każdym w drużynie, bo naprawdę mamy fantastyczną grupę. Ale oczywiście się zgadzam, że Kwolek jest dla nas ważnym zawodnikiem – zakończył Francuz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved