Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Problem był w ataku

Stephane Antiga: Problem był w ataku

Stołeczna drużyna w czwartej kolejce przegrała swój pierwszy mecz w tym sezonie. Pogromcą ONICO Warszawa okazał się zespół Cerrad Czarnych Radom, który przed własną publicznością nie pozwolił przeciwnikom na wygranie nawet seta. – Rywale w swojej hali zagrywają bardzo dobrze, ale nam udało się utrzymać przyjęcie. Problem był jednak w ataku, nawet po dobrym przyjęciu nie byliśmy skuteczni – tłumaczył trener ONICO, Stephane Antiga.

Przed czwartą kolejką zmagań PlusLigi siatkarze ze stolicy mieli na swoim koncie komplet punktów, jednak w Radomiu musieli oni uznać wyższość siatkarzy Cerrad Czarnych. – Robiliśmy dobrą robotę w przyjęciu, bo rywale w swojej hali zagrywają bardzo dobrze, ale nam udało się utrzymać przyjęcie. Problem był jednak w ataku, nawet po dobrym przyjęciu nie byliśmy skuteczni – analizował przyczyny pierwszej porażki w tym sezonie trener stołecznej ekipy, Stephane Antiga. Problemów z ofensywą nie mieli natomiast gracze miejscowej drużyny. – Ciężko też nam się blokowało rywali, zwłaszcza Żygałowa i Żalińskiego. Przegraliśmy 0:3, ale różnica w każdym secie to były dwa, trzy punkty. Wyglądało to tak, że nie byliśmy pewni siebie właśnie w ofensywie – skomentował szkoleniowiec, który w trakcie meczu cały szukał optymalnego ustawienia. 43% skutecznych ataków przy 55% rywali to było jednak za mało, aby myśleć o wygraniu w Radomiu chociażby jednego seta.

Teraz jego zespół będzie miał okazję do złapania oddechu, bowiem kolejny mecz zagra dopiero 8 listopada. – Rzadko w trakcie sezonu zdarza się, że mamy tyle czasu, żeby odpocząć i spokojnie pracować, zarówno fizycznie na siłowni, jak i na boisku – przyznał szczerze Antiga. Jego siatkarze zmierzą się wtedy ze Stocznią Szczecin. – Mam nadzieję, że za te prawie dwa tygodnie będziemy grali dużo lepiej – zapowiedział Stephane Antiga.

źródło: onicowarszawa.pl