Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Postawię na doświadczonych zawodników

Stephane Antiga: Postawię na doświadczonych zawodników

fot. Arkadiusz Buczyński

Trener reprezentacji rozwiewa wątpliwości dotyczące powrotu najlepszego atakującego mistrzostw świata na igrzyska w Rio de Janeiro. – Sprawa jest zamknięta od trzech miesięcy. Wówczas na ten temat po raz ostatni z Mariuszem rozmawiałem. Powiedział, że definitywnie do reprezentacji nie wróci. Szanuję jego decyzję – podkreśla Stephane Antiga.

Jeżeli ktokolwiek jeszcze liczył na to, że Mariusz Wlazły wróci do reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, może już o tym zapomnieć. Wszelkie wątpliwości rozwiewa trener naszej kadry w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Pojawiły się spekulacje, że nowy szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów może namówić Mariusza Wlazłego na powrót do kadry, skoro będzie go trenować i widzieć codziennie. – Sprawa jest zamknięta od trzech miesięcy. Wówczas na ten temat po raz ostatni z Mariuszem rozmawiałem. Powiedział, że definitywnie do reprezentacji nie wróci. Szanuję jego decyzję – podkreśla Stephane Antiga.Po raz ostatni Wlazły grał w biało-czerwonej koszulce w mistrzostwach świata w 2014 roku. Poprowadził Polskę do złotego medalu i ogłosił koniec kariery reprezentacyjnej. Mimo to nie brakowało spekulacji, że może skusi się na grę w igrzyskach. Jak widać, to nie nastąpi. Antiga skomentował też wybór Blaina na trenera Skry – Francuz zastąpił zwolnionego w poniedziałek Miguela Falaskę: – Zaskoczyło mnie zwolnienie Miguela. Ale nie mam nic przeciwko temu, by Philippe pracował w Bełchatowie. Tym bardziej że poprowadzi Skrę tylko do końca sezonu, a potem skupimy się na pracy z reprezentacją. Jestem przekonany, że da sobie radę, choć ma niewiele czasu na poznanie zespołu. A walka Skry z Resovią o miejsce w finale PlusLigi będzie emocjonująca do ostatniego meczu – podkreśla Antiga.

Trener mistrzów świata dokładnie ogląda zmagania w PlusLidze. Jest na wielu meczach. Najwięcej uwagi poświęca tym zawodnikom, których ostatnio prowadził w kwalifikacyjnym turnieju w Berlinie, ale przed nikim nie zamyka drzwi do kadry. Na nasze pytanie, czy może wysłać powołania dla nowych zawodników, odpowiada: – Jest to możliwe, choć żadnych nazwisk na razie nie wymienię. Zrozumiałe jest jednak, że siłą rzeczy postawię na doświadczonych zawodników. Nie będziemy mieć długich przygotowań do Rio, bo po drodze jest jeszcze Liga Światowa, więc nie będę mógł dużo pracować z młodymi siatkarzami. A jeśli chodzi o grę kadrowiczów w PlusLidze, jestem z nich zadowolony, choć brakuje im regularności. Dobre mecze przeplatają słabszymi. To jednak zrozumiałe, bo grają dużo spotkań. Poza tym kilku z nich miało problemy fizyczne i dlatego nie grali cały czas na najwyższym poziomie. Ale rolą nas trenerów jest to, żeby podczas zgrupowania kadry doprowadzić ich do optymalnej formy na turniej kwalifikacyjny w Tokio.

Na przełomie maja i czerwca Polska w stolicy Japonii powalczy o awans do igrzysk olimpijskich. Pierwszy mecz rozegra 28 maja – z Kanadą, a drugi dzień później z Francją. Potem biało-czerwonych czekają spotkania z Japonią, Chinami, Wenezuelą, Iranem i Australią. Antiga pytany przez nas, czy odpowiada mu taka kolejność, śmieje się i mówi: – Zależy, jak zaczniemy turniej. Od początku musimy grać dobrze i zwyciężać. Gdy będą wygrane, powiem, że kolejność była dobra.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved