Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną

Stephane Antiga: Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną

fot. Katarzyna Antczak

– Liga jest naprawdę wyrównana i otwarta na niespodzianki. Najważniejsze jest to, że gramy cały czas lepiej – mówi Stephane Antiga. Prowadzony przez niego zespół Onico Warszawa w niedzielę niespodziewanie wygrał 3:0 z Jastrzębskim Węglem. – Mamy młodą drużynę, z którą ciężko pracujemy. Runda rewanżowa może być dla nas jeszcze bardziej udana – dodał francuski szkoleniowiec.

To był najlepszy mecz Onico Warszawa w tym sezonie?Stephane Antiga:Prawdopodobnie tak. Kluczowy był drugi set. Nie poddaliśmy się mimo punktowych serii przy zagrywkach De Rocco oraz Olivy. Udało nam się jednak wrócić, grając dobrze, a nawet bardzo dobrze. To mi zaimponowało i jestem oczywiście bardzo zadowolony.

Wspomniany drugi set pokazał, że siedem punktów przewagi to w siatkówce tyle co nic?

– To bardzo dużo, ale do odrobienia. Ważną rolę odegrał Sharone Vernon, który dał znakomitą zmianę. Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną.

Po tej kolejce Onico znowu na plusie, macie na koncie 6 zwycięstw i 5 porażek. Jak daleka jest wasza droga do pierwszej szóstki?

– Wszystko jest jeszcze możliwe. Na razie trudno oceniać tabelę, tym bardziej że za chwilę przed nami trudne mecze w Rzeszowie i z Indykpolem. Trudne dla nas i dla rywali. Liga jest naprawdę wyrównana i otwarta na niespodzianki. Najważniejsze jest to, że gramy cały czas lepiej. Mamy młodą drużynę, z którą ciężko pracujemy. Runda rewanżowa może być dla nas jeszcze bardziej udana.

Gdzie macie największe rezerwy?

– W każdym elemencie. Na pewno możemy być bardziej skuteczni na zagrywce. Nie pomaga nam fakt, że nie możemy jej trenować na Torwarze. Tracimy tu przewagę nad przeciwnikiem.

Śledzi pan przebieg poszukiwań nowego selekcjonera reprezentacji Polski?

– Szczerze to tak. Słyszałem kilka rzeczy, znam kandydatów.

Pytam, bo ledwie 15 miesięcy temu prowadził pan naszą reprezentację w Rio, a teraz trwają już poszukiwania następcy pana następcy. PZPS to najbardziej niecierpliwa federacja w Europie?

– Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Poszukiwania i spotkania wciąż trwają. Jestem tylko pewien, że związek wybierze najlepszego kandydata.

PZPS powinien postawić na Polaka, obcokrajowca czy po prostu na dobrego trenera?

– Powiem tak. Musi być dobry i może to być Polak. Dokładnie tak.

Rozmawiał Bartosz Heller – więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved