Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga o powołaniu Zagumnego i braku Wlazłego w kadrze

Stephane Antiga o powołaniu Zagumnego i braku Wlazłego w kadrze

fot. Arkadiusz Buczyński

– Fabian Drzyzga, Grzesiek Łomacz i Paweł Zagumny bardzo dobrze spisują się w PlusLidze i do końca będą rywalizowali o miejsce w 14-osobowym składzie na Berlin. To będzie trudny wybór i będę czekał z nim do samego końca – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Stephane Antiga i wyjaśnia przyczyny braku powołania dla Mariusza Wlazłego.

Stephane Antiga powołując szeroką kadrę na turniej kwalifikacyjny w Berlinie, nie eksperymentował. W kadrze nie ma niespodzianek. – To nie czas i miejsce na podejmowanie ryzyka. W Berlinie powinni grać doświadczeni i sprawdzeni w boju zawodnicy. W kwalifikacjach olimpijskich bardzo ważna będzie odporność psychiczna i ogranie w meczach o stawkę. Bardzo żałuję, że nie mogłem powołać Piotra Nowakowskiego, który przeszedł operację, ale na szczęście mamy wielu bardzo dobrych środkowych – przyznaje selekcjoner reprezentacji Polski.W składzie biało-czerwonych znalazł się Grzegorz Bociek. Atakujący ZAKSY powrócił do gry po wyleczeniu choroby i imponuje formą. – Grzegorz od początku rozgrywek PlusLigi pokazuje się z dobrej strony. Rozmawiałem z trenerem ZAKSY Ferdinando de Giorgim i wiem, że Bociek fajnie pracuje na treningach i jest w bardzo dobrej formie. Poza tym on już grał w reprezentacji Polski i ma doświadczenie, którego brakuje na przykład Bartłomiejowi Bołądziowi. Ten chłopak dobrze radzi sobie w Czarnych Radom, ale na występy w tak ważnym turnieju jest dla niego za wcześnie – przekonuje na łamach Przeglądu Sportowego Stephane Antiga.

W kadrze znalazł się również doświadczony Paweł Zagumny. – Fabian Drzyzga, Grzesiek Łomacz i Paweł Zagumny bardzo dobrze spisują się w PlusLidze i do końca będą rywalizowali o miejsce w 14-osobowym składzie na Berlin. To będzie trudny wybór i będę czekał z nim do samego końca. Do Spały zaproszę tylko czternastu lub piętnastu, maksymalnie szesnastu graczy. Wszystko będzie zależało od zdrowia zawodników, których chcę zabrać do Berlina – twierdzi francuski szkoleniowiec, który jednak nie zdecydował się na powołanie do kadry Mariusza Wlazłego. – Rozmawiałem z Mariuszem, ale on od czasu zakończenia mistrzostw świata nie zmienił zdania. Już wtedy powiedział, że finał mundialu jest jego ostatnim występem w reprezentacji Polski. Jestem mu bardzo wdzięczny za to, że rok temu wrócił i bardzo nam pomógł w mistrzostwach świata. Szanuję jego wybór, tym bardziej że urodziło mu się dziecko i ma głowę zajętą życiem rodzinnym. Bartek Kurek jest w świetnej formie i wierzę w niego. Jestem przekonany, że możemy awansować na igrzyska bez Wlazłego – mówi Antiga.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved