Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Stephane Antiga z nowym pracodawcą?

Stephane Antiga z nowym pracodawcą?

Były szkoleniowiec polskiej reprezentacji, Stephane Antiga, wkrótce może mieć nowego pracodawcę. Usługami Francuza, który z biało-czerwonymi zdobył złoty medal mistrzostw świata, poważnie zainteresowana jest kanadyjska federacja. – Dostałem propozycję poprowadzenia Kanadyjczyków. To bardzo ciekawa drużyna, z którą chciałbym pracować – nie ukrywał Stephane Antiga.

Stephane Antiga, który pracę z reprezentacją Polski zaczynał jeszcze jako czynny zawodnik PGE Skry Bełchatów, bardzo szybko osiągnął to, na co w naszym kraju czekano 40 lat. Złoty medal mistrzostw świata przysporzył mu wielu zwolenników, jednak porażka w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro spowodowała, że PZPS zdecydował się rozwiązać kontrakt z Francuzem. Wszystko wskazuje na to, że były przyjmujący bełchatowskiej drużyny w najbliższym czasie opuści Polskę. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Antiga zdradził, że w nowym roku może powrócić na ławkę trenerską.Usługami Antigi zainteresowani są bowiem przedstawiciele jednej z ekip z czołówki. – Rzeczywiście dostałem propozycję poprowadzenia Kanadyjczyków. To bardzo ciekawa drużyna, z którą chciałbym pracować. Mam także inne oferty, ale nie chcę o nich mówić. Być może niedługo będę wiedział coś więcej o swojej przyszłości – skomentował 40-letni trener. Kanadyjczycy zajmują obecnie 8. miejsce w rankingu FIVB, ich największymi sukcesami są: mistrzostwo Ameryki Północnej z 2015 r., a także czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w 1984 r. w Los Angeles. Kadrę Kanadyjczyków od 2006 r. prowadził Glenn Hoag, jednak zrezygnował po tym, jak jego podopieczni przegrali z Rosją w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Glenn Hoag, obecnie pełniący funkcję dyrektora sportowego w kanadyjskiej federacji, jest jednym ze zwolenników zatrudnienia Stephane’a Antigi. Obaj pracowali razem w Paris Volley, Hoag jako trener, Antiga jako zawodnik. W 2001 r. wygrali Ligę Mistrzów, czterokrotnie triumfowali w lidze francuskiej. – Darzę Glenna wielkim szacunkiem. To świetny fachowiec i wspaniały człowiek – nie ukrywał były selekcjoner Polaków.

Rozmowy trwają i bardzo prawdopodobne jest to, że Stephane Antiga przeniesie się za ocean, chociaż sam zainteresowany podkreślał, że kontrakt nie został jeszcze podpisany.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved