Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Stephane Antiga: Największą siłą jest atmosfera w zespole

fot. Klaudia Piwowarczyk

Stéphane Antiga z reprezentacją Kanady osiągnął duży sukces. Poprowadził drużynę po trzecie miejsce w Lidze Światowej 2017. – Czas na kolejne wyzwania. Chcemy być coraz lepsi – zapowiedział.

Antiga zaskoczył wszystkich. W kilka tygodni z zawodników, którzy do tej pory nie osiągnęli większych sukcesów, zbudował drużynę, która była w stanie wygrywać ze światową czołówką i okazała się prawdziwą rewelacją prestiżowych zmagań. – Szczerze mówiąc, sami jesteśmy zaskoczeni tak dobrym wynikiem – przyznał trener. – Chcieliśmy grać o medale Ligi Światowej, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że postawiony cel będzie trudny do osiągnięcia, zwłaszcza że mieliśmy nowy i młody zespół. Wzięliśmy się jednak ostro do pracy i… zrobiliśmy to – stwierdził.Trener ONICO Warszawa wskazał receptę na sukces. – Naszą największą siłą jest atmosfera w zespole. Lubimy spędzać ze sobą czas. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy razem pracować. Nikt nie myśli o sobie; każdy z zawodników gra dla zespołu – powiedział. – Mamy też jednak słabsze strony. Patrząc na to czysto sportowo, musimy poprawić blok i obronę – dodał.

Reprezentacja Kanady w meczu o trzecie miejsce pokonała odwiecznego rywala – drużynę narodową Stanów Zjednoczonych. – Mecz o trzecie miejsce był dla nas wyjątkowy. Cała drużyna była bardzo szczególnie zmotywowana i gotowa na walkę do ostatnich sił. Ja też. Zrewanżowałem się Amerykanom za ćwierćfinał igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – uśmiechnął się trener Antiga.

Stéphane Antiga na najbliższe kilkanaście dni wrócił do Europy. Urlop spędza w domu na Majorce. – Wreszcie mamy wakacje. Wszyscy potrzebujemy odpoczynku. Mam zamiar… odespać i spędzać czas z rodziną – zdradził. – A później rozpoczniemy przygotowania do mistrzostw strefy NORCECA. Nie spoczywamy na laurach. Chcemy być coraz lepsi, czeka nas więc dużo pracy. Myślimy już o mistrzostwach świata 2018 – zakończył.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved