Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Kontuzja Kurka miała duży wpływ na naszą grę

Stephane Antiga: Kontuzja Kurka miała duży wpływ na naszą grę

– Graliśmy bardzo dobrze przez dwa pierwsze sety. Szkoda, że nie byliśmy w stanie utrzymać takiego poziomu dłużej. Ale później podupadliśmy mentalnie. Kontuzja Bartka Kurka wywarła duży wpływ na naszą grę – powiedział po wygranej z Jastrzębskim Węglem szkoleniowiec Onico Warszawa, Stephane Antiga.

Siatkarze Onico Warszawa odnieśli zwycięstwo na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. W trakcie meczu pokazali jednak dwa oblicza. Przed kontuzją Bartosza Kurka prowadzili 2:0, ale po urazie warszawskiego atakującego wygraną przypieczętowali dopiero w tie-breaku. – Graliśmy bardzo dobrze przez dwa pierwsze sety. Szkoda, że nie byliśmy w stanie utrzymać takiego poziomu dłużej. Ale później podupadliśmy mentalnie. Kontuzja Bartka Kurka wywarła duży wpływ na naszą grę, a rywale zaczęli bardzo dobrze zagrywać. Nie mogliśmy normalnie przyjmować, było bardzo ciężko. Ale jestem bardzo zadowolony, że w tie-breaku wróciliśmy do swojej dobrej gry. Pozytywnie pokazał się Niko Penczew. Wszyscy byli gotowi do gry. Nawet Konrad Buczek pierwszy raz w tym sezonie grał tak dużo i dobrze. Te dwa wywalczone punkty są bardzo pozytywne, bo w Jastrzębiu-Zdroju nigdy nie jest łatwo o zwycięstwo – ocenił Stephane Antiga, który odniósł się także do sytuacji związanej z przenosinami Ferdinando de Giorgiego do Serie A. – Jastrzębski Węgiel bez trenera to rzecz niespotykana. Dziwne rzeczy dzieją się w PlusLidze. Chociaż nie miało to wpływu na grę rywali, bo do tej pory trenowali normalnie – dodał szkoleniowiec stołecznej drużyny.

W PlusLidze powoli dobiega końca pierwsza runda fazy zasadniczej. Do jej zakończenia została jeszcze tylko jedna kolejka. Onico obecnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, ustępując jedynie ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Czarnym Radom, a więc ma zapewniony udział w Pucharze Polski, w którym chciałoby pokazać się z dobrej strony. – Mam nadzieję, że w Pucharze Polski powtórzymy półfinał, a może osiągniemy jeszcze więcej. Ale przed przerwą zagramy jeszcze ligowy mecz w Bydgoszczy. Tam jest trudny teren, nawet Skra tam przegrała. Będziemy musieli się odpowiednio skoncentrować przed tym pojedynkiem – zakończył Stephane Antiga.

źródło: inf. własna, onicowarszawa.pl