Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Kędzierzynianie są mocniejsi i pokazali to na boisku

Stephane Antiga: Kędzierzynianie są mocniejsi i pokazali to na boisku

Siatkarze ONICO Warszawa nie sprostali rozpędzonej ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Podopieczni Stephane’a Antigi przegrali dwie pierwsze odsłony meczu i choć zryw w kolejnym secie pozwolił im przedłużyć to spotkanie, to kędzierzynianie nie pozwolili sobie na stratę punktów i w imponującym stylu przypieczętowali dziewiąte zwycięstwo w sezonie. – W trzecim secie pokazaliśmy, że my również jesteśmy w stanie grać na tak wysokim poziomie. W ogólnym rozrachunku kędzierzynianie są mocniejsi i pokazali to na boisku.

Już przed meczem mówiło się, że największym wyzwaniem dla ONICO w meczu z jedyną niepokonaną drużyną w PlusLidze będzie utrzymanie wysokiej jakości przyjęcia. Te obawy chyba się sprawdziły, bo choć w bloku imponowaliście, to nie wystarczyło…Stephane Antiga: – Oczywiście wiedzieliśmy, że musimy tutaj dać z siebie wszystko, jeśli chodzi o zagrywkę i przyjęcie. Staraliśmy się nadrobić braki grą w bloku. Pracowaliśmy bardzo dobrze w tym elemencie i moim zdaniem byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Trudno jednak podjąć walkę z drużyną, która tak „kopie” zagrywką. Przykładowo Bieniek zagrywał dzisiaj 24 razy i posłał 4 asy. Kiedy rywal popełnia tylko 8 błędów własnych w całym pojedynku przy takim ryzyku w polu zagrywki, ciężko jest nam odpowiedzieć.

Trzeci set był demonstracją siły przyjezdnych. Przy takiej dyspozycji i 9 zwycięstwach na koncie ZAKSA była chyba nie do ruszenia?

– W trzecim secie pokazaliśmy, że my również jesteśmy w stanie grać na tak wysokim poziomie. W ogólnym rozrachunku kędzierzynianie są mocniejsi i pokazali to na boisku. Wicemistrzowie Polski byli cały czas bardzo skoncentrowani i nie spuszczali z tonu ani na moment. My mieliśmy swoje problemy w obronie i przyjęciu.

Już w pierwszym secie zdecydował się pan na zmianę na bardziej defensywnego przyjmującego, Mateusza Janikowskiego. Jak poradził sobie jeden z najmłodszych zawodników w waszym składzie?

– Mateusz przyjmuje bardzo poprawnie, jest zawodnikiem, który już teraz ma duże możliwości, jeśli chodzi o technikę i dzięki temu jest skuteczny. Jednak jest to tylko jeden z elementów układanki, do tego dochodzi zagrywka, atak i przyjęcie, a tu na pewno ma jeszcze rezerwy. Ten zawodnik bardzo szybko się uczy i jestem zachwycony jego postępami, chłopak ma ogromny potencjał. Myślę, że będzie dalej otrzymywał swoje okazje w tym sezonie, bo potrzebujemy takiego zawodnika.

Przez miesiąc nie widzieliśmy ONICO na Torwarze, co sprawiło, że kibice w Warszawie byli głodni siatkówki. W tym czasie jednak nie próżnowaliście, ale Skra, Stocznia i Czarni okazali się zbyt silni. Zabrakło szczęścia, by wyjść z tych starć z tarczą?

– To był dla nas bardzo męczący i intensywny miesiąc. Rywale byli lepsi w tych meczach, co do tego nie ma wątpliwości. Też nie mieliśmy wielu okazji w ostatnim czasie do trenowania na Torwarze, bo praktycznie od dwóch dni mamy taką możliwość. Przez rozjazdy trudno było nam pracować normalnie, teraz będziemy dłużej w Warszawie. Znajdzie się czas do pracy, do tego czeka nas kolejny mecz przed własną publicznością i liczę na to, że podobnie jak dzisiaj atmosfera na kolejnych spotkaniach na Torwarze będzie świetna.

Już za tydzień podejmujecie we własnej hali GKS Katowice. Katowiczanie ostatnio sprawili niespodziankę, pokonując faworyta ze Szczecina…

– Zespół z Katowic gra dobrą siatkówkę, jeszcze nie analizowałem jego meczów, ale widziałem kilka spotkań. Wydaje mi się, że w ofensywie jego największą siłą jest Karol Butryn. Nie będzie łatwo, ale musimy celować w trzy punkty w tym spotkaniu. Trzeba walczyć, ale do tego musimy poprawić przyjęcie.

W meczu z ZAKSĄ to kilka pierwszych akcji decydowało o tym, która z drużyn przejmowała inicjatywę na cały czas trwania seta. Agresywne otwarcie partii to klucz do lepszych rezultatów?

– Oczywiście początki setów będą ważne, ale mecz meczowi nierówny i to jest tylko siatkówka, w której wszystko może się wydarzyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved