Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Stephane Antiga: Każdy rywal jest niebezpieczny

Stephane Antiga: Każdy rywal jest niebezpieczny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski nie bez problemów uporała się z Kanadyjczykami 3:2, notując w Tokio pierwsze zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. – Wiedzieliśmy, jak grają, znamy ich i oczekiwaliśmy, że mogą się tak zaprezentować – ocenił dobrą postawę reprezentantów Kanady trener biało-czerwonych, Stephane Antiga.

Kanada postawiła bardzo trudne warunki, pokazując, że na pewno będzie się liczyć w turnieju w Tokio. Ostatecznie jednak reprezentacja Polski zwyciężyła po tie-breaku, zapisując na swoim koncie dwa punkty. – Pod wodzą trenera Hoaga Kanadyjczycy grają bardzo dobrze, mają świetną organizację na boisku, czyli blok-obrona. Było naprawdę trudno, ale nie byliśmy zaskoczeni. Wiedzieliśmy, jak grają, znamy ich i oczekiwaliśmy, że mogą się tak zaprezentować. Oczywiście to nie był nasz najlepszy mecz, ale kilka rzeczy było pozytywnych. Mimo problemów zdrowotnych Mateusz Mika grał bardzo dobrze, był w stanie to zrobić, mimo dolegliwości – wyjaśnił trener Polski Stephane Antiga.Kluczowy był trzeci set, w którym biało-czerwoni wyszli z dużych opresji. – W tym momencie challenge był ważny, pomagał nam. Taka jest siatkówka, są w niej serie, ale trzeba być cierpliwym i wierzyć przez cały czas. Jestem pewny, że będą jeszcze trudne momenty, bo każdy ma marzenia olimpijskie, wszystkie ekipy chcą awansować do Rio de Janeiro – przyznał polski szkoleniowiec.

W niedzielę Polacy zagrają z Francuzami, którzy mieli trudne przetarcie z Chińczykami w pierwszym dniu. – Każdy rywal jest niebezpieczny. Nie wszyscy muszą być w formie w tym turnieju, to normalne po wyczerpującym sezonie, mamy grać dobrze jako drużyna, system blok-obrona – to jest ważne – zakończył Antiga.

Autor: Dominika Pawlik

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved